18
cze
2024

Czterech wychowanków Akademii w reprezentacji Polski na EURO 2024!

Z radością informujemy, że wychowankowie naszej Akademii Lechii Gdańsk – Kacper Urbański, Przemysław Frankowski, Paweł Dawidowicz oraz Jakub Kałuziński – znaleźli się w reprezentacji Polski podczas nadchodzących Mistrzostw Europy!

Tym samym, drugą najliczniejszą grupą wychowanków na Mistrzostwach Europy w 2024 są właśnie zawodnicy z Akademii Lechii Gdańsk.

Przemysław Frankowski swoją piłkarską karierę rozpoczął w Akademii Lechii Gdańsk. Debiut w pierwszym zespole Biało-Zielonych zaliczył 14 kwietnia 2013 roku w meczu z Jagiellonią Białystok. Obecnie gra we francuskim RC Lens.

Paweł Dawidowicz dołączył do młodzieżowego zespołu Lechii w sezonie 2011/12. W seniorskiej drużynie Biało-Zielonych zadebiutował 30 maja 2013 roku podczas wyjazdowego meczu z Zagłębiem Lubin. Aktualnie jest zawodnikiem włoskiego Hellasu Verona.

Kacper Urbański swoją karierę rozpoczął od naboru do akademii klubowej. W pierwszej drużynie Lechii Gdańsk zadebiutował 21 grudnia 2019 roku w meczu z Rakowem Częstochowa. Jest zawodnikiem FC Bologna.

Jakub Kałuziński dołączył do Akademii Lechii Gdańsk w 2013 roku. W seniorskiej drużynie Biało-Zielonych zadebiutował 21 czerwca 2020 roku w spotkaniu przeciwko Pogoni Szczecin. Obecnie gra w tureckim Antalyasporze.

To ogromne wyróżnienie oraz dowód na wysoki poziom szkolenia w naszej Akademii. Jesteśmy niezwykle dumni, że cała trójka będzie nas reprezentować na europejskich stadionach

fot. Piotr Kucza, 400 mm

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące