26
lip
2021

Drużyna U18 Akademii Lechii Gdańsk: Wrócić do CLJ

– Cel zespołowy na najbliższy sezon jest jasny i sprecyzowany – to awans do Centralnej Ligi Juniorów (CLJ). Cele indywidualne to rozwój każdego zawodnika i dostarczenie graczy do pierwszego zespołu – mówi Grzegorz Grzegorczyk, trener zespołu U18 Akademii Lechii Gdańsk. 

Trener Grzegorczyk wraca do Akademii Lechii po krótkim rozstaniu. Widząc, jakie są plany rozwoju, jest pełen optymizmu.

– Lechia to marka i jestem pewien, że w najbliższym czasie będzie liczącą się piłkarską akademią w Polsce pod każdym kątem. Jestem z Lechią związany od dziecka,  grając w zespołach juniorskich. Następnie jako zawodnik miałem wkład w niesamowitą drogę Lechii od A klasy do Ekstraklasy. Jako trener pracowałem dla Biało-Zielonych barw łącznie przez 13 lat. Cieszę się, że mogę kontynuować projekt „Lechia Gdańsk” – wyjaśnia trener „Gregor”.

– W zbliżającym się sezonie, do którego już zaczęliśmy przygotowania, moim asystentem będzie Mateusz Bucholc, trenerem bramkarzy Piotr Opuszewicz, a Łukasz Rusinek wspierał w  przygotowaniu motorycznym. Chcemy rozwijać zawodnika w drużynie, a nie drużynę zawodników. Zdaję sobie sprawę, że poziom sportowy rozgrywek nie będzie najwyższy, dlatego będziemy szukać dodatkowego dobrego grania w sparingach, aby rozwijać zawodników w warunkach meczowych – podkreśla trener Grzegorczyk.

– Oczywiście wyniki nie są celem samym w sobie, nadrzędną wartością jest wychowanie naszych zawodników, by dołączyli do pierwszej drużyny, która jest wizytówką każdego klubu. W ostatnim czasie wielu naszych wychowanków trafiło do drużyny seniorów, tą drogą chcemy zmierzać i ją kontynuować. Miałem okazję pracować z wieloma zawodnikami, którzy zadebiutowali w Ekstraklasie (Kacper Urbański, Filip Koperski, Jakub Kałuziński, Mateusz Żukowski). Innych wypatrzyłem i miałem udział w ściągnięciu ich do Lechii (Bartosz Brylowski, Kacper Sezonienko). Oczywiście nie można zapominać o pozostałych trenerach, którzy mieli udział w piłkarskiej drodze wyżej wymienionych zawodników.

– Przed nami spore wyzwanie w budowaniu zespołu opartego o indywidualności. Rozgrywki zaczynają się 14 sierpnia. Jak mówiłem na początku – celem jest awans do CLJ. Będzie to swoista powtórka z przeszłości – już kiedyś wywalczyliśmy awans do CLJ U15 wraz z trenerem Łukaszem Gajowniczkiem oraz do CLJ U18 wraz z trenerami Markiem Zieńczukiem, Mateuszem Bąkiem i Arturem Kosznickim – podsumowuje Grzegorz Grzegorczyk, trener drużyny U18 Akademii Lechii Gdańsk.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące