04
kwi
2022

Wygrana w Lidze Makroregionalnej U-19

Kolejna pewna wygrana drużyny U-19 Lechii Gdańsk, tym razem 4:0 z Chemikiem Bydgoszcz. Nasz zespół jest na dobrej drodze do powrotu do Centralnej Ligi Juniorów.

W niedzielnym meczu z Chemikiem Bydgoszcz od początku mieliśmy przewagę, graliśmy bardzo dobrze i dążyliśmy od objęcia prowadzenia. Udało się już w 11. minucie, gdy zdobyliśmy bardzo ładną bramkę, po asyście Kuby Cieślickiego do siatki trafił Krystian Okoniewski – mówił po spotkaniu trener Tomasz Byszko. – Zaraz potem podwyższenie prowadzenia po bramce z rzutu karnego. Od tego momentu zaczęliśmy mieć problemy, za dużo zawodników chciało być „pod piłką”, na tym etapie nie byliśmy dobrze zorganizowani w ofensywie. W drugiej połowie dokonaliśmy kilku korekt, efektem tego były dwie kolejne bramki. Podsumowując – mecz mieliśmy pod kontrolą i zasłużenie wygraliśmy.

Lechiści liderują tabeli, w pięciu meczach zdobyli 12 punktów, stosunek bramek to 21:5. Kolejne spotkanie w Lidze Makroregionalnej drużyna U-19 Akademii Lechii Gdańsk rozegra w sobotę 9 kwietnia o godz. 14. Rywalem w meczu wyjazdowym będzie Chojniczanka Chojnice.

Przypomnijmy, że awans do Centralnej Ligi Juniorów uzyska zwycięzca Ligi Makroregionalnej.

Lechia Gdańsk – Chemik Bydgoszcz 4:0 (2:0)

Bramki: Okoniewski 11’, 69’, Cieślicki 13’, Borkowski 74’.

Skład Lechii: Mikułko (83’ Arczyński) – Brzęk (74’ Paradowski), Brylowski (78’ Kowalski), Kurzydłowski, Zagraba – Kharyton (60’ Sadło), Cieślicki, Mielnik (46’ Kopiczyński), Okoniewski, Tuleja (78’ Kinder) – Borkowski (76’ Mąka).