Misją Akademii Piłkarskiej i Klubu jest popularyzacja piłki nożnej już od najmłodszych lat oraz stanie się liderem w szkoleniu i wychowaniu dzieci oraz młodzieży w regionie.

Stworzenie optymalnych warunków infrastrukturalnych do treningów, profesjonalnej opieki specjalistów oraz wysoki poziom edukacyjny są fundamentem, na którym Klub opiera swój rozwój. Zadbanie o integrację społeczną powinno odbyć się poprzez stworzenie drużyn AMP Futbolu, E-Sportu i sekcji kobiecych. Takie działanie ma pokazać dużą świadomość i odpowiedzialność Klubu w obszarze budowania prawidłowych wzorców zachowań i systemu wartości. Przyjęcie takiego modelu umożliwi stworzenie środowiska, które będzie nam przyjazne i spowoduje utożsamianie się wielu grup społecznych z Lechią Gdańsk.

Uczestniczenie od najmłodszych lat w zaplanowanym i systematycznym procesie treningowym wpływa niewątpliwie na rozwój sportowy, odgrywa istotną rolę społeczną, poprawia stan zdrowia, buduje relacje międzyludzkie oraz wzbudza dumę i wyjątkowość związane z przynależnością i identyfikacją z daną społecznością. Możliwość wspólnego budowania historii Lechii Gdańsk powinno wzmagać poczucie radości, szczęścia i spełnienia osobistego u osób, które mogą być jej częścią. Lechia Gdańsk powinna kojarzyć się z marką sukcesu jako elitarne miejsce z jasno określonymi celami i jakością pracy we wszystkich obszarach.