| Sponsor główny Akademii

Energa Grupa Orlen jest to jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną i cieplną. Zasila w energię elektryczną ponad 3 mln klientów. Eksploatuje 185 tys. km linii elektroenergetycznych, przesyłając łącznie 22 TWh energii elektrycznej rocznie. Sieć dystrybucyjna obejmuje swoim zasięgiem 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.


| Sponsor techniczny

Adidas to obecnie jeden z czołowych producentów odzieży i obuwia na świecie. Od sezonu 2022/2023 marka została partnerem technicznym Lechii Gdańsk. Jest to – jak dotychczas – najwyższy kontrakt z partnerem technicznym klubu. Firmą obsługującą kontrakt jest dystrybutor sprzętu tej marki, R-GOL.com – największy sklep piłkarski w Polsce i jeden z największych w Europie. R-GOL to firma z ogromnym doświadczeniem – działa na rynku ponad 20 lat.


| Partner strategiczny 

Miasto Gdańsk jest nie tylko partnerem strategicznym klubu, ale również podmiotem realizującym inwestycje na obiektach przy ul. Traugutta. Łącznie miejskie nakłady finansowe na bieżącą działalność gdańskiej Lechii oraz modernizację stadionu stawiają miasto Gdańsk na czele mecenasów biało-zielonych. Z Lechią od 2003 roku.


| Partnerzy

Woda mineralna Nata Aqua – oficjalna woda i Partner Lechii Gdańsk, produkowana jest przez firmę Lonza – Nata, która oparta jest w 100% na polskim, prywatnym kapitale. Firma LONZA S.C. powstała w 1956 r., od początku, zajmując się produkcją tworzyw sztucznych. Ten rodzaj działalności przetrwał do dnia dzisiejszego. Pierwszą produkcją było 500 grzebieni, następnie produkowane były plastikowe klapki plażowe, aż w końcu słynne samochodziki-resoraki, tzw. matchboxy. Po roku 1989, transformacjach rynkowych, firma ukierunkowała swoją produkcję na rynek żywności. W 1992 r. powstała firma NATA, która zajęła się produkcją, dystrybucją i promocją wody mineralnej Nata Aqua oraz napojów Nata. Woda mineralna Nata Aqua oraz napoje produkowane są w Borkowie, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Od lat firma Lonza – Nata wiąże swoją reklamę ze sportem, jak również wspiera wydarzenia kulturalne i różnego rodzaju inicjatywy regionalne. Firma Lonza – Nata wspiera na Pomorzu, takie dyscypliny sportowe, jak: piłka nożna, piłka siatkowa, ręczna, koszykówka, różnego rodzaju wydarzenia i turnieje sportowe, a woda mineralna Nata Aqua jest oficjalną wodą pomorskich klubów, do grona których dołączył obecnie Klub Piłkarski Lechii Gdańsk.

New Level Sport to dystrybutor profesjonalnego sprzętu sportowego i diagnostycznego, akcesoriów treningowych oraz służących regeneracji, a także najwyższej jakości suplementów oraz produktów medycyny sportowej. New Level Sport to także dynamicznie rozwijająca się internetowa platforma poświęcona sportowi, treningowi oraz regeneracji, na której znaleźć można liczne artykuły traktujące o wszystkich aspektach aktywności fizycznej. New Level Sport działa na rynku od 2016 roku. Misją firmy jest wyposażanie polskich sportowców oraz osób rekreacyjnie uprawiających sport, a także instytucji publicznych oraz ośrodków treningowych w narzędzia niezbędne do rozwijania sportowych kompetencji oraz rywalizacji na najwyższym poziomie.  Marka dostarcza sprzęt treningowo-diagnostyczny do wielu związków sportowych, wśród których wymienić można m.in. Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Związek Narciarski, Polski Związek Rugby i Polski Związek Bokserski, a także do klubów piłkarskiej Ekstraklasy i wielu innych dyscyplin sportu.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku jest uczelnią wyższą z bogatą tradycją kształcenia sportowców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Ponadto, uczelnia zajmuje się zagadnieniami z teorii sportu, sprawności ruchowej oraz historii kultury fizycznej. Akademia posiada bogate zaplecze rekreacyjne, w skład którego wchodzi: hala gimnastyczna Leszka Blanika, hala widowiskowo-sportowa, hala lekkoatletyczna, pływalnia, sala taneczna, szermiercza i judo, a także liczne boiska oraz korty tenisowe.

TIGER Dariusz Michalczewski wielokrotny mistrz świata w boksie. Po ukończeniu kariery wciąż związany ze sportem. Od dawna udziela się także społecznie i charytatywnie, pomaga utalentowanym młodym sportowcom w możliwości kontynuacji kariery sportowej ułatwiając im tym samym drogę do wymarzonego sukcesu. Przykładem tego jest choćby założona przez Tigera w 2003 roku fundacja „Równe szanse”, której głównym celem jest wspieranie młodzieży pochodzącej z różnych środowisk społecznych w myśl wyrównywania ich szans. Wielki i przede wszystkim długoletni kibic Lechii Gdańsk. Swoje przywiązanie do Lechii postanowił wyrażać także poprzez wsparcie dla Akademii gdańskiego Klubu. Jak sam twierdzi, najbardziej jest dumny w tych chwilach, kiedy któryś z wychowanków Akademii Lechii Gdańsk trafia do jej pierwszej drużyny.

Firma BMB Santech powstała w 1995 roku. Od początku swojej działalności specjalizuje się w budowie i modernizacji systemów ciepłowniczych, sieci i węzłów ciepłowniczych oraz instalacji technologicznych dla potrzeb przemysłu paliwowego , spożywczego czy farmaceutycznego. Firma realizowała prace m.in. dla GPEC Gdańsk, LOTOS Gdańsk, OPEC Gdynia, Siemens Polska, MPEC Piła, KOS-EKO Kościerzyna, Polpharma Starogard, KOKSIK Reda oraz wielu innych klientów na terenie całej Polski. Od początku swojej działalności Firma starała się wspomagać i współuczestniczyć w różnych działaniach środowisk sportowych w regionie. Wspierała takie kluby jak Lechia Gdańsk, Jaguar Gdańsk ,GKS Wybrzeże czy Orlęta Reda. Założyciel Firmy Henryk Brodnicki wraz z synem Tomaszem od wielu lat współuczestniczą w różnych formach w działalności Lechii Gdańsk , a wnuk jej założyciela ,Nikodem, jest aktualnie zawodnikiem drużyn młodzieżowych klubu.

| Firmy współpracujące

sportbm sp. z o.o. – polska firma z grupy Blue Media S.A specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych dla sportu. sportbm sp. z o.o od 8 lat rozwija autorską platformę sportbm do zarządzania klubem sportowym. Ze sportbm korzysta obecnie kilkaset klubów i akademii w Polsce i za granicą. Platforma sportbm to obecnie najnowocześniejsza i najszybciej rozwijająca się aplikacja do zarządzania klubem sportowym na rynku, która w znacznym stopniu usprawniła komunikację oraz pozwoliła lepiej koordynować wszelkie działania i aktywności w akademii Lechii

AutoComfort odpowiada za bezpieczny i wygodny transport sportowców Akademii Lechii Gdańsk. Firma swoje doświadczenie, w tej dziedzinie, zbudowała realizując od lat projekt „Transport dla sportu”, w ramach którego dowozi zawodników na mecze i obozy sportowe. AutoComfort to trójmiejska firma zajmująca się kompleksową obsługą transportu nie tylko grupowego, ale również pojedynczych osób. Pojazdy AutoComfort charakteryzują się wysoką jakością i zróżnicowaną wielkością. Firma rozumie jakość, nie tylko poprzez wygląd i nowoczesną flotę, ale przede wszystkim przez bezpieczeństwo, które zapewniają m.in. regularne przeglądy pojazdów. AutoComfort, ze względu na swoje doświadczenie wie jakie emocje towarzyszą drużynom oraz jak ważny jest czas przed i po meczu. Dlatego w trakcie podróży ma na uwadze przede wszystkim potrzeby sportowców. O komfort jazdy dbają profesjonalni kierowcy, dzięki którym drużyna dojeżdża do celu bezpiecznie i punktualnie. AutoComfort dba o to by każdy pasażer czuł się wyjątkowo i mógł w pełni skorzystać z komfortu podróżowania.

footballcode.eu to profesjonalna firma specjalizująca się w organizacji obozów piłkarskich dla klubów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, oferujemy kompleksową obsługę drużyn młodzieżowych, seniorskich, profesjonalnych klubów oraz młodzieżowych akademii piłkarskich. Jesteśmy dumni z naszego indywidualnego podejścia do klienta, które pozwala nam elastycznie dopasowywać się do wszelkich potrzeb klubów, drużyn, sztabów szkoleniowych oraz zawodników. Firma zapewnia kompleksową obsługę związaną z organizacją obozów piłkarskich, w tym zakwaterowanie, wyżywienie, baza treningowa, transfery, organizację meczów kontrolnych, ubezpieczenia, opiekę medyczną oraz wszelkie inne potrzeby związane z przeprowadzeniem zgrupowania sportowego. Wybierając footballcode.eu, masz pewność, że Twój okres przygotowawczy będzie dobrze przepracowany i dopasowany do indywidualnych potrzeb Twojej drużyny. Dzięki naszym usługom, zyskasz nie tylko profesjonalną organizację obozu piłkarskiego, ale również możliwość skupienia się na treningach i rozwoju swoich zawodników. Zaoszczędzisz czas, a Twoja drużyna będzie gotowa do sezonu w pełni przygotowana!

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy