15
lut
2022

Drużyna U18 w kolejnym zwycięskim sparingu

Drużyna U18 Akademii Lechii Gdańsk, która walczy o powrót do CLJ pokonała rezerwy Gedanii 5-3 w kolejnym sparingu. I to, mimo że do przerwy przegrywała 0-3.

– Bardzo ofensywny i otwarty mecz dwóch drużyn, które chciały grać w piłkę pod dużą presją przeciwnika. W pierwszej połowie drużyna gości postawiła wysoko poprzeczkę i to ona przeważała w każdym aspekcie zdobywając trzy bramki po naszych fatalnych błędach indywidualnych. Po zmianie stron obraz gry zmienił się i to my dominowaliśmy i kreowaliśmy grę tak jak sobie założyliśmy przed meczem. Konsekwencją tego było zdobycie pięciu bramek w tej części meczu – powiedział nam trener drużyny U18 Lechii Gdański, Grzegorz Grzegorczyk.

Przed startem ligi (5/6 marca na wyjeździe z Arkonią Szczecin) drużyna U18 Akademii Lechii Gdańsk rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne – 19.02 z rezerwami Olimpii Grudziądz i 26.02 z Czarnymi Pruszcz Gdańsk.
Na wiosnę drużyna Lechii U18 zmierzy się w ośmiozespołowej lidze makroregionalnej (po dwa zespoły z województw Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego) – zwycięzca tych rozgrywek uzyska awans do CLJ.

Lechia Gdańsk – Gedania II Gdańsk 5-3 (0-3)

Bramki dla Lechii: Mąka ‘46, Sadło ‘48, Grądziel 64’, Tatara 74’ i 86′

Skład: Arczyński (45’ Łobaczewski) – Łabor, Stanowski (45′ Klessa), Paradowski (45’ Matysiak), Krupiewski (45’ Tatara), Kinder (45’ Kopiczyński), Mielnik (45’ Duraj), Sadło (60’ Gradziel), Synak (60’ Wiewiórski), Charyton (45’ Mąka).

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące