Akademia Lechii Gdańsk jest jednym z najważniejszych filarów Klubu. W 13 drużynach trenuje łącznie ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Obecnie w Akademii Lechii Gdańsk zawodnicy trenują począwszy od grupy naborowej (wiek 4-7 lat), a następnie w zespołach od U9 do U19. W struktury Akademii od sezonu 2019/2020 włączona jest również drużyna kobiet.

Nasze zespoły występują w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów (U-19, U-17, U-15) oraz na szczeblu wojewódzkim. Seniorska drużyna kobiet występuje natomiast w makroregionalnej III lidze. Najmłodsze roczniki uczestniczą z sukcesami w różnych turniejach na terenie całej Polski i poza jej granicami.

Kadrę trenerską tworzą wykwalifikowani trenerzy, często mający za sobą grę w rozgrywkach Ekstraklasy, a nawet w reprezentacjach Polski. To także w większości byli piłkarze Biało-Zielonych: Marek Zieńczuk, Dawid Żmijewski, Paweł Rosiński, Maciej Kostrzewa, Józef Gładysz czy Zdzisław Puszkarz.

Wielu naszych wychowanków grało w swojej karierze na profesjonalnym poziomie zarówno w polskiej Ekstraklasie jak i ligach zagranicznych. Aktualnie takimi piłkarzami są choćby Kacper Urbański, Przemysław Frankowski, Filip Koperski czy Jakub Kałuziński.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące