29
lis
2021

Drużyna rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk zagra z PSG, Liverpoolem i RB Lipsk!

Zespół trenera Dawida Żmijewskiego wygrał eliminacje Number One Cup 2021. W nagrodę lechiści zmierzą się z wielkimi europejskim firmami!

W ostatni weekend października drużyna rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk wzięła udział w turnieju eliminacyjnym Number One Cup 2021 rozgrywanym na obiektach Jaguara Gdańsk.

W rozgrywkach wzięło udział dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy po pięć drużyn. System rozgrywek przewidywał awans dwóch najlepszych drużyn z grupy oraz trzeciej z najlepszym bilansem do grupy złotej. Stawką był awans do turnieju głównego Number One Cup 2021, który zostanie rozegrany w dniach 26-28 listopada w Gdańsku. W turnieju głównym wezmą udział topowe akademie piłkarskie z Europy m.in. PSG, Liverpool, Bayer Leverkusen, RB Lipsk czy Sparta Praga. Było o co walczyć! Zespół rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk spisał się wyśmienicie, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia turnieju wygrał swoje grupy i zapewnił sobie  miejsce w turnieju głównym!

 

Trener rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk udzielił nam krótkiego komentarza po bardzo dobrym występie swoich podopiecznych w turnieju eliminacyjnym Number One Cup 2021:

– Nie ukrywam, że naszym głównym celem był awans do turnieju głównego Number One Cup 2021, który zostanie rozegrany pod koniec listopada w Gdańsku. Moi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i mimo gry o wysoką stawkę poradzili sobie bez zarzutu i zasłużenie wywalczyli sportowy awans. Znamy swoją wartość, ale do wszystkiego podchodzimy z dużą pokorą i szacunkiem. Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję zagrać z topowymi akademiami Europy i ocenić na jakim jesteśmy poziomie na tle wymagającej konkurencji. Będzie to na pewno duże wyzwanie dla nas, ale tak w życiu jak i sporcie trzeba stawiać sobie wysoko poprzeczkę i mierzyć się z najlepszymi. Już nie możemy doczekać się końca listopada. Na finałowy turniej, który odbędzie się przy ul. Meissnera w Gdańsku-Zaspie już dziś bardzo gorąco wszystkich zapraszamy!

Skład drużyny rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk: Julian Buczkowski, Dominik Wera, Kacper Rogoz, Adam Galewski, Bartosz Hęcki, Oliwier Ligęza, Rafał Rybka, Aleksander Gawrysiak, Wiktor Szyca, Dariusz Michalczewski, Szymon Jasiński, Fabian Klim, Miłosz Zaborowski, Olaf Jakubowski, Oskar Żakowiecki.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące