21
sie
2021

4-1 z Bytovią Bytów. Dobra gra i wysoka wygrana rezerw Lechii!

Tuż przed meczem w wyjściowym składzie rezerw Lechii nastąpiła jedna zmiana. Przewidzianego do gry Jakuba Kałuzińskiego, który został dowołany do ekstraklasowej ekipy Lechii zastąpił Radosław Tuleja.

Przez pierwsze pół godziny niewiele się działo, potem lechiści pokazali swą wyższość. Do siatki trafili delegowani na ten mecz do rezerw Egzon Kryeziu i Łukasz Zjawiński. Dobrze w tej części grał również kapitan drużyny rezerw Lechii, Marek Niewiadomski, który zaliczył asystę i bramkę. Tuż przed przerwą goście z Bytowa mogli zmniejszyć rozmiary prowadzenia Lechii, ale strzał z rzutu karnego Macieja Błaszkowskiego i późniejszą dobitkę w fenomenalnym stylu obronił bramkarz Antoni Mikułko. Lechiści nie pozostali dłużni i również zmarnowali rzut karny. Strzał Zjawińskiego obronił Bartosz Ryngwelski. Za chwilę było już 4-0. Asysta Niewiadomskiego i kolejny gol Kryeziu. W końcówce goście zdobyli honorową bramkę po strzale z rzutu karnego, Wołodymyra Kajdrowycza

Zasłużona i pewna wygrana rezerw Lechii. Kolejne spotkanie młodzi lechiści w IV lidze rozegrają na wyjeździe z zespołem GKS Kowale.

Lechia II Gdańsk – Bytovia Bytów 4-1 (3-0)

Bramki: Kryeziu 33’ i 54’, Niewiadomski 36’, Zjawiński 39’ – Kajdrowycz 87’ (rzut karny)

Lechia II: Mikułko – Majer (82’ Pietrzak), Brylowski, Drzazga, Zagraba (82’ Kaczorowski) – Koperski, Kryeziu, Tuleja (73’ Okoniewski), Sumiński (85’ Kopiczyński), Niewiadomski (82’ Sadło) – Zjawiński.

Bytovia: Ryngwelski – Rzepiński, Błaszkowski, Kajdrowycz, Lejk, P. Wolski (63’ Nazarko), Wdowiak, B. Wolski (70’ Wirkus), A. Szultka (67’ Tochman), Chojnacki (63’ K. Szultka), Kropidłowski (70’ Barra).

Żółte kartki: Brylowski, Tuleja.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące