20
maj
2022

Akademia Klasy Ekstra już w niedzielę na stadionie w Gdańsku!

W niedzielę 22 maja na stadionie przy ulicy Traugutta 29 Fundacja Ekstraklasy we współpracy z Lechią Gdańsk zorganizują wydarzenie z cyklu Akademie Klasy Ekstra. Jest to projekt zakładający organizację rozgrywek piłkarskich dla dzieci ze wsparciem każdego z klubów Ekstraklasy. Głównym punktem wydarzenia jest turniej piłkarski zawodników U11, a dla nieco młodszych piłkarzy U9 organizowany jest turniej Funino.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w naszym domu przy Traugutta 29. Oprócz emocji piłkarskich na turniej zapraszamy również najmłodszych, którzy będą mogli spędzić aktywnie czas na przygotowanych torach przeszkód czy podczas zabaw animacyjnych.

Zespoły, które wezmą udział w Akademii Klasy Ekstra to: Gedania Gdańsk, Jaguar Gdańsk, Dragon Bojano, El Futbol Elbląg, AS Piłeczka Pruszcz Gdański, Ex Siedlce Gdańsk, Escola Futbolu, APK Jedynka Kartuzy i oczywiście gospodarze – zespoły Akademii Lechii Gdańsk.

W starszej kategorii wiekowej U11, mamy elementy rywalizacji. Spotkania odbywają się na placu gry o wymiarach 60×40 m z bramkami 5×2 m – na boisku w jednej drużynie przebywać może 7 zawodników (6+1 bramkarz). 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, rozgrywa spotkania “każdy z każdym”. Zawodnicy kończą turniej rozgrywając mecze z drużyną, która zajęła równoległe miejsce w drugiej grupie.

Z kolei zawodnicy w kategorii U9 mogą czerpać radość z gry w piłkę poprzez udział w turnieju Funino. Celem jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. Podczas takich spotkań na boisku przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, a zawodnicy starają się zdobyć punkt poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek. Co najważniejsze, w tym turnieju nie ma sędziów oraz nie są prowadzone tabele z wynikami.

W tym roku wszelkim projektom prowadzonym przez Ekstraklasę oraz Fundację Ekstraklasy będzie towarzyszyć hasło „Solidarni z Ukrainą”, nie inaczej jest z Akademią Klasy Ekstra. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszone zostałt dzieci z Ukrainy, aby choć na chwilę mogły zapomnieć o okrutnej wojnie w ich ojczyźnie.

Obecna edycja jest już siódmą serią turniejów w ramach projektu Akademii Klasy Ekstra. Tegoroczne rozgrywki zakończą się 28 maja na obiektach Legii Warszawa. Warto podkreślić, ze projekt przyciąga coraz więcej uczestników. Ubiegłoroczna edycja Akademii Klasy Ekstra zgromadzić łącznie ponad 2,5 tysiąca dzieci z ponad 100 klubów, zaproszonych do wspólnej rozgrywki przez kluby Ekstraklasy.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy