06
lut
2023

Akademia Lechia Gdańsk – weekendowe zwycięstwa w sparingach

Zawodnicy Akademii Lechii ciężko pracują, by być jak w najlepszej formie w rundzie wiosennej rozgrywek Centralnych Lig Juniorów. Przyjemnym przerywnikiem są mecze sparingowe, a chociaż wyniki w nich nie są najważniejsze, to nasze drużyny spisują się w nich bardzo obiecująco. Zespoły U-19 i U-17 wybrały się do Łodzi, gdzie wygrały z Widzewem 4:1 i 3:2 – dziękujemy za zaproszenie! Drużyna U-15 okazała się lepsza zarówno od Stomilu Olsztyn jak i Arki Gdynia wygrywając oba mecze po 3:2.

U-19: Lechia Gdańsk – Widzew Łódź 4:1

Bramki dla Lechii: Okoniewski x2, Chaciński, Mielnik

Skład Lechii: Kałduński – Śmiglewski, Nikadon, Rachwał, Wójcik, Bajko, testowany, Kardaś, Juszczak, Lemka, Okoniewski. Rezerwowi: Mielnik, Jakuć, Płotka, Tonder, Chaciński, Borkowski.

– Mimo niesprzyjającej aury pogodowej rozegraliśmy bardzo wartościowy sparing w Łodzi z Widzewem Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, ilość wykreowanych sytuacji, realizacja zadań zespołowych i indywidualnych oraz intensywność w grze była na dobrym poziomie. Z każdym kolejnym meczem i treningiem czujemy, że nie stoimy w miejscu tylko robimy kolejne kroki naprzód w rozwoju chłopaków. Jesteśmy świadomi, że wiele jeszcze pracy przed nami, aby wprowadzić naszych młodych piłkarzy do pierwszej drużyny, ale patrząc na pracę i zaangażowanie jesteśmy pełni optymizmu, że cel zostanie osiągnięty – powiedział nam Marek Zieńczuk. trener drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

 

U-17: Lechia Gdańsk – Widzew Łódź 3:2

Bramki dla Lechii: Gap, Ociepski, Stolc.

Skład Lechii: Gutowski – Naklicki, Ociepski, Nastevych, Woźniak, Richert, Madej, Stolc, Pieczka, Gap, Bieliński. Rezerwowi: Nowakowski, Jesionowski, Łuszcz, Bromirski, Płotka, Pospieszny.

– Z kalendarza wypadł nam mecz z Legią Warszawa, ale dzięki determinacji obu stron udało nam się spotkać z dobrym rywalem i zorganizować fajne granie. Chciałem podziękować Widzewowi Łódź za możliwość sprawdzenia się z drużyną, z którą na co dzień nie rywalizujemy – łodzianie grają w drugiej grupie CLJ. Był to bardzo wartościowy sparing, na pewno cieszy zwycięstwo, bo po to wychodzimy na boisko. Wynik jednak nie jest na tym etapie najważniejszy, cieszy za to fakt, że ten rezultat był efektem działań na boisku, a nie przypadku.

– Zagraliśmy dobry mecz, radziliśmy sobie z wysokim pressingiem przeciwnika poprzez dobrą organizację i działania przy otwarciach gry i budowaniu niskim. Stworzyliśmy sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Musimy natomiast lepiej zachowywać się w naszym polu karnym, bo przeciwnik dwukrotnie zdobył bramkę po rzucie karnym. Jest nadal oczywiście sporo do poprawy, nad czym musimy dalej pracować, by rozwijać naszych zawodników. Koniec końców, mecz sparingowy w Łodzi oceniłbym jako bardzo solidny z naszej strony – podsumował Tomasz Byszko, szkoleniowiec drużyny U-17.

 

U-15: Lechia Gdańsk – Stomil Olsztyn 3:2

Bramki dla Lechii: Krajewski, Bąk, Iwanicki.

Skład Lechii: Wojciechowski – Krajewski, Sobiech (40’ Mazurkiewicz), Bączyński, Żakowiecki – Szabowski (40’ Gawrysiak, 55’ Bąk), Dziedzia (50’ Łodożyński), Bąk (40’ Jagodziński), Turowski (50’ Iwanicki), Świerżewski (50’ Chyliński), Wanke (50’ Pieczka).

U-15: Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 3:2

Bramki dla Lechii: Wanke, Iwanicki, Radtke.

Skład Lechii: Wojciechowski – Krajewski, Sobiech, Bączyński (40’ Mazurkiewicz), Brodnicki – Łukasiak (55’ Bąk), Łodożyński, Radtke, Dawidowski (30’ Iwanicki), Chyliński – Wanke (50’ Turowski).

– Cieszy zaangażowanie i podejście chłopców do treningów i gier. Są bardzo zmobilizowani i chętni, aby pokazać się z dobrej strony w trakcie zmagań ligowych. Pracujemy ciężko, z pokorą, czekając na start rozgrywek – Łukasz Gajowniczek, trener drużyny U-15 Akademii Lechii Gdańsk.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące