02
gru
2022

Akademia Lechia Gdańsk – Zespół rocznika 2010 I PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Drużyna U13, czyli rocznika 2010 Akademii Lechii to ekipa, która w poprzednim sezonie okazała się najlepsza w turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W nagrodę zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym mieli okazję dopingować dorosłą reprezentację Polski w meczach Ligi Narodów na Stadionie Narodowym i spotkać idoli, z Robertem Lewandowskim i wychowankiem Lechii, Przemysławem Frankowskim na czele.

Warto dodać, że w turnieju o Puchar Tymbarku drużyny startują pod szyldem szkół w jakich na co dzień uczą się zawodnicy. Tak było i z lechistami, którzy kontynuują naukę w 6 i 7 klasie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku.

Współpraca z SP5 układa się bardzo dobrze, a chłopcy mają możliwość trenować w ramach zajęć szkolnych, co stanowi znaczne ułatwienie dla rodziców. Treningi odbywają się pomiędzy lekcjami i opierają na trzech blokach treningowych:

– poniedziałek, wtorek: trening piłkarski, technika fundamentalna/judo,

– środa: trening piłkarski,

– czwartek, piątek: trening piłkarski, indywidualizacja/judo.

– Kompleksowość procesu treningowego idzie w parze ze specjalistami od poszczególnych aspektów – tłumaczy nam Mateusz Bucholc, trener rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk.Za treningi piłkarskie odpowiadam ja wraz z trenerem Grzegorzem Grzegorczykiem (na co dzień trener U-12), za judo odpowiada pani Monika Chróścielewska, za technikę fundamentalną Paweł Rosiński (trener U-16) za indywidualizację treningów Łukasz Gajowniczek (trener CLJ U-15) a za trening bramkarski Mateusz Michalski. Dodatkowo powstał projekt „Grupa Talent”, który daje najzdolniejszym zawodnikom możliwość odbycia dodatkowej sesji piłkarskiej. Cały proces szkoleniowy pod kątem treningów i meczów monitorowane są przez najnowocześniejsze i najbardziej profesjonalne narzędzia dostępne na rynku.

Tyle piłkarskiej kuchni – triumf w Pucharze Tymbarku na Stadionie Narodowym to oczywiście pamiątka na całe życie, ale w piłce nożnej jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz, a chlebem powszednim każdego sportowca są zmagania ligowe.

Pierwsza drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk trenera Mateusza Bucholca występują w I Lidze Wojewódzkiej D1 Młodzik, w której na półmetku zajmuje 2. miejsce, mając na koncie 31 punktów w 14 meczach – na ten dorobek składa się 10 wygranych, 1 remis i 3 przegrane. Bilans bramkowy to: 64:17.

Bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny występuje w lidze regionalnej D1 Młodzik, w której też zajmuje pozycję wicelidera – w 9 meczach zgromadziła 24 punkty – 8 wygranych i 1 porażka. Bilans bramkowy: 68:8.

Warto podkreślić, że siedmiu wyróżniających się zawodników miało możliwość zagrać w Lidze Wojewódzkiej C2 – w roczniku starszym. Dziewięciu naszych zawodników brało udział w konsultacjach selekcyjnych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a pięciu z nich zagrało w meczach mistrzowskich w ramach rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego przeciwko rówieśnikom z wojewódzkich związków piłki nożnej. Poza ligą, wzięliśmy udział w Polish Talent Cup w Jarocinie, gdzie mierzyliśmy się z takimi drużynami jak: Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Warta Poznań, MUKS Bydgoszcz, Warta Gorzów, Miedź Legnica, Falubaz Zielona Góra. W okresie letnim rozegraliśmy gry kontrolne z FC Wrocław Academy, Stalą Rzeszów oraz KKP Koroną Kielcemówi nam trener Mateusz Bucholc.

Klamrą, która zamknie rundę jesienną w wykonaniu drużyny U13 Akademii Lechii Gdańsk będzie Number One Cup, który odbędzie się w Gdańsku w terminie 2-4 grudnia. W rozgrywkach grupowych lechiści zmierzą się ze Spartą Praga (Czechy), Parma Calcio (Włochy), Meszoly Focisuli (Węgry), Klaipedos FM (Litwa), Wartą Gorzów i Cracovią. W dalszych rundach zmagań Biało-Zieloni mogą trafić na tak renomowane europejskie marki jak: Liverpool, Paris Saint-Germain Juventus Turyn, Sporting Lizbona czy PSV Eindhoven.

Kadra drużyny U13 Akademii Lechii Gdańsk

Lp.NazwiskoImię
1AbramowiczJakub
2BlockAleksander
3BurzyńskiBłażej
4ButowskiNikodem
5GłódkowskiAlex
6GórskiBartosz
7Jacyno – OnuszkiewiczIgor
8JóskowskiJan
9KuśMateusz
10KwiasBartosz
11MaliszewskiSzymon
12MenegonMichał
13MenzelKrzysztof
14PaczoskaMartin
15PawlusekTymoteusz
16RiebandtAdrian
17RusinekMaurycy
18SchefflerMichał
19WaśniowskiMichał
20WitkowskiPiotr
21WysmykWiktor
22ZmiarowskiRafał

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące