28
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Bezcenna wyjazdowa wygrana drużyny U-17 z Lechem Poznań

Drużyna Akademii Lechii Gdańsk pod opieką trenerów Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego kończyła mecz w Popowie z Lechem Poznań w „9” jednak zdołała wyszarpać wygraną 2:0 w meczu Centralnej Ligi Juniorów.

– Zagraliśmy ten mecz na dobrym poziomie w kilku aspektach gry: taktycznym, mentalnym i organizacji gry. Chciałbym pochwalić całą grupę w jaki sposób pracują na treningach i to powoli przekłada się na ich dyspozycję meczową. Jesteśmy świadomi, że nie wszystko było idealne w tym meczu, ale widzę o wiele więcej pozytywnych rzeczy niż negatywnych. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa z tak dobrym przeciwnikiem jak Lech Poznań i to że nie straciliśmy bramki w tym spotkaniu, mimo że skończyliśmy go w 9 zawodników na boisku – powiedział nam trener drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk, Marek Zieńczuk.

Po trzech meczach drużyna U-17 Akademii Lechii Gdańsk ma sześć punktów na koncie i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy zachodniej. Kolejne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają w sobotę o godz. 12 u siebie z Chemikiem Bydgoszcz.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Bramki: Wojciech Madej 32’, Alan Wiśniewski 60’

Skład Lechii: Nowak (44′ Nowakowski) – Stolc (84′ Płotka), Ociepski, Madej, Pospieszny – Kardaś, Bajko, Bromirski, Bieliński (58′ Łuszcz) – Richert, Wiśniewski (71′ Naklicki).

Czerwone kartki: Wojciech Madej (68’), Borys Płotka (90’).

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy