12
wrz
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Czwarta wygrana drużyny U-17

Drużyna trenerów Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego udała się w najdłuższą podróż w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Lechiści odnieśli efektowną wygraną 5:1 z Rekordem w Bielsku-Białej.

– Każdy kolejny mecz to dla nas konfrontacja z zespołem, który posiada odmienny sposób organizacji gry. Adaptacja do tych warunków jest mocno rozwijającą dla naszych graczy. Muszę pochwalić zespół za reakcję na działania rywali i realizację naszych założeń. Cieszy nas liczba stworzonych sytuacji oraz sposób w jaki je wykreowaliśmy – powiedział nam Artur Kosznicki, asystent Marka Zieńczuka, pierwszego trenera drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk.

Wygrana przywieziona spod Klimczoka jest dla naszej drużyny U-17 czwartą kolejną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów grupy zachodniej. W kolejnym spotkaniu Biało-Zieloni zagrają u siebie w sobotę o godz. 12:00 z Pogonią Szczecin, która tak jak Lechia po pięciu kolejkach, ma 12 punktów na koncie.

Rekord Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk 1:5 (0:1)

Bramki dla Lechii: Alan Wiśniewski 35′ i 55′, Marcel Bajko 60′ i 88′, Patryk Łuszcz 90′

Skład Lechii: Nowakowski – Stolc (68’ Jesionowski), Ociepski, Madej (46’ Naklicki), Pospieszny – Kardaś, Bajko (89’ Płotka), Bromirski (84’ Łuszcz), Bieliński (84’ Treder) – Richert, Wiśniewski.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy