25
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna kobiet skompletowana i przygotowana do startu rozgrywek III ligi

Żeńska drużyna Lechii Gdańsk zainauguruje rozgrywki III ligi grupy II wyjazdowym meczem w Luzinie w sobotę o godz. 11:00. Nowym trenerem kobiecej drużyny Lechii Gdańsk został Artur Kaim, który zastąpił Roberta Bandrowskiego, który prowadził nasz zespół przez ostatnie lata.

– Był to okres przygotowawczy inny niż poprzednie. Z drużyny odeszło kilka zawodniczek, dlatego byliśmy zmuszeni prężnie działać na „rynku transferowym”. Początkowo w zajęciach uczestniczył skład mieszany – połowa to zawodniczki, które już u nas były, a druga część to zawodniczki testowane. Obecnie ten skład jest już stabilny i gotowy do ligowego startu, oczywiście nie wykluczamy drobnych korekt.

–  18 lipca rozpoczęliśmy realizacje planów indywidualnych pod pełną kontrolą sztabu. Te dwa tygodnie pracy zwieńczyliśmy grą wewnętrzną. Od tego momentu jesteśmy w pełnym treningu na boisku i rozpoczęliśmy rozgrywanie spotkań sparingowych. Pierwszy sparing z I-ligowym Marcusem Gdynia oceniamy bardzo pozytywnie, rozpoczęliśmy testowanie nowego ustawienia, które konsekwentnie wprowadzaliśmy wraz z każdym tygodniem okresu przygotowawczego. Kolejne mecze kontrolne to m.in. mecz z drużyną CLJ AP ORLEN (2:4) i ekipą CLJ Stomilanek Olsztyn (4:4) – powiedział nam nowy trener drużyny kobiet Akademii Lechii Gdańsk, Artur Kaim.

Praca, którą dziewczyny wykonują, ich zaangażowanie i chęć podnoszenia swojego poziomu sportowego napawa nas dużym optymizmem i wiarą w najbliższy sezon.

Poprosiliśmy trenera Artura Kaima jako osobę nową w Akademii Lechii Gdańsk o przedstawienie się naszym kibicom:

– Posiadam licencję UEFA A. Jako trener pracowałem w następujących klubach: Lew Lębork (U-11),  Leśnik Cewice (seniorzy), Pogoń Tczew ( LJ, 3 liga kobiet), KP Starogard (u12, u18, seniorzy). Lubię grać ofensywny futbol, który rozwija piłkarki oraz piłkarzy, chcę zaszczepić w każdym chęć wygrywania i odważnej gry, grając w naszej drużynie musisz oddać się temu w stu procentach, wierzyć w nasz pomysł, być zaangażowany w trening, mecz i życie drużyny. Kluczowym elementem dla mnie jest chęć ciągłego rozwoju. Jak wsiadasz z nami do łodzi to musisz mieć świadomość, że płyniemy wszyscy w jednym kierunku, więc chwytaj za wiosło i do roboty – wszyscy pracujemy na wspólny sukces. Dobre relacje z podopiecznymi to dla mnie podstawa pracy trenerskiej. Mój ulubiony cytat: „I eat football, I sleep football, I am not mad, I am just passionate” – zakończył trener Artur Kaim.

TERMINARZ KOBIECEJ DRUŻYNY LECHII GDAŃSK W SEZONIE 2022/23

27 sierpnia, godz. 11:00, KTS-K Luzino – Lechia Gdańsk

3/4 września, Lechia Gdańsk – LFA Szczecin

10/11 września, LZS Stare Oborzyska – Lechia Gdańsk

17/18 września, Lechia Gdańsk – Górnicza Konin

24/25 września, KKP II Bydgoszcz – Lechia Gdańsk

1/2 października, Lechia Gdańsk – Victoria Niemcza

8/9 października, KKP Chełmża – Lechia Gdańsk

15/16 października, Victoria Sianów – Lechia Gdańsk

22/23 października, Lechia Gdańsk – K4 resPect Krobia

29/30 października, Błękitni Stargard – Lechia Gdańsk

5/6 listopada, Lechia Gdańsk – Warta Poznań

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące