27
cze
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna rocznika 2008 zakończyła sezon

Zespół U-14 Akademii Lechii Gdańsk zakończył rozgrywki w sezonie 2021/22. Trener Michał Połomski ma bardzo dużo materiału do analizy, ponieważ jego drużyna rozegrała aż 58 spotkań. 

– Sezon 2021/2022 był dla nas intensywny i bardzo pracowity. Kluczowe cele jakie mieliśmy wytyczone na ten okres zostały zrealizowane. Jest to praca z żywym organizmem, decyzje podejmujemy na bieżąco tu i teraz, czasu się nie cofnie, ale gdyby to było możliwe z pewnością pewne rzeczy moglibyśmy zrobić lepiej – to jest naturalne. Chcieliśmy, aby każdy z naszych zawodników zrobił postęp – to był nasz priorytet, nie punkty i nie miejsce w tabeli. Zapewniliśmy zawodnikom dużą liczbę okazji do rywalizacji. Łącznie zespół w okresie od końca lipca do połowy czerwca rozegrał aż 58 meczów. W każdym z tych spotkań założeniem było dążenie do zwycięstwa w określony sposób, który miał kształtować i uwypuklać cechy piłkarskie jakie na tym etapie szkolenia są szczególnie ważne.

– W samym procesie treningowym postawiliśmy na powtarzalność, powtarzalność i jeszcze raz powtarzalność, aby ograniczyć przypadek do minimum. Tworzyliśmy środowisko, gdzie zawodnik był cały czas w centrum, sytuacji boiskowych, które wymuszały na nim ciągłe podejmowanie decyzji.

– Dużym plusem w tym sezonie była współpraca między rocznikami. Szeroka rzesza zawodników z rocznika 2009 była zapraszana na nasze zajęcia, a wyróżniające się jednostki także na mecze. Był też ruch w drugą stronę – na początku sezonu Jeremi Iwanicki oraz Alan Łodożyński zostali przesunięci do CLJ U-15 gdzie z biegiem czasu zaczęli stanowić ważne ogniwa zespołu. Do tego kilku chłopców było zapraszanych na wybrane gry kontrolne i radzili sobie bardzo przyzwoicie.

– Sezon 2021/2022 kończymy z poczuciem satysfakcji z wykonanej pracy. Zawodnicy przechodzą teraz do kolejnego etapu, gdzie wymagania wobec nich diametralnie rosną. Jesteśmy spokojni, że im sprostają i w dalszym ciągu będą stawiali kolejne kroki na drodze rozwoju – podsumował Michał Połomski, trener drużyny U-14 Akademii Lechii Gdańsk.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące