29
cze
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna rocznika 2009 zakończyła sezon 2021/22 udanym występem na turnieju w Holandii

To były dobre rozgrywki w wykonaniu drużyny trenera Dawida Żmijewskiego. Na ich zakończenie, w miniony weekend zespół wziął udział w turnieju „Edel Grass Tournament 2022” w Genemuiden w Holandii.

Turniej był jednodniowy i stał na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn (11 zespołów z najlepszych Akademii w całej Holandii oraz nasza Akademia). Drużyny podzielono na 2 grupy po 6 zespołów. W grupie Lechiści zmierzyli się z:

  • NEC Nijmegen 0:0
  • FC Utrecht 0:5
  • SC Hereenveen 2:1 – strzelcy bramek: Szymon Lemke, Aureliusz Cichosz
  • AZ Alkmaar 0:3
  • SC Genemuiden 1:0 – strzelec bramki: Aleksander Block;

– Rozgrywki grupowe pechowo zakończyliśmy na 4. miejscu, z lepszym bilansem bramkowym wyżej uplasował się zespół z Heerenveen – mówi nam trener Dawid Żmijewski. Ostatecznie w turnieju zajęliśmy 8. miejsce ale nie miejsce i wyniki były najważniejsze, a wnioski jakie możemy wyciągnąć po takim turnieju oraz bardzo cenne zdobyte doświadczenie dla naszego zespołu. Następnego dnia rozegraliśmy jeszcze grę kontrolną w Zwolle z miejscowa Akademią ISR Academy przegrywając to spotkanie 1:2 – honorową bramkę dla Lechii zdobył Kacper Rogoz. Dodam, iż turniej rozgrywaliśmy w systemie 11×11, w którym będziemy grali dopiero od nowego sezonu 2022/23, wtedy przejdziemy z piłki 9-osobowej na piłkę 11-osobową. Wyjazd do Holandii był dla nas bardzo dobrym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem. Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie PRO-TURNIEJE w pomocy organizacji pobytu w Holandii – podsumował Dawid Żmijewski, szkoleniowiec zespołu rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk.

Skład Lechii: Julian Buczkowski, Miłosz Zaborowski, Olaf Jakubowski, Kacper Rogoz, Bartosz Hęcki, Szymon Jasiński, Kacper Gronke, Aureliusz Cichosz, Fabian Klim, Szymon Lemke, Dominik Wera, Aleksander Block, Błażej Burzyński, Adam Galewski, Wojciech Salamonowicz, Olaf Taperek, Julian Przyłoga, Wiktor Bąk.

Poza wyżej wymienionymi, kilku zawodników zespołu rocznika 2009 bierze udział w mistrzostwach Polski kadr wojewódzkich, dlatego nie wzięli udziału w holenderskim turnieju. Są to: Rafał Rybka, Oliwier Ligęza, Oskar Żakowiecki, Wiktor Szyca, Aleks Gawrysiak.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące