15
cze
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna rocznika 2010 najlepsza w Pucharze Tymbarku!

Zespół U-12 naszej Akademii, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5, okazał się najlepszy w największym dziecięcym turnieju w Europie. Wielkie brawa dla sztabu trenerskiego i drużyny! Jesteśmy z was dumni!

Drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk, w finałowych zawodach o „Puchar Tymbarku. Z podwórka na stadion” rozkręcała się powoli. Pierwsze dwa mecze grupowe nie należały do udanych, potem było coraz lepiej. W ćwierćfinale były potrzebne rzuty karne, by awansować. Jednak finał, rozegrany na Stadionie Narodowym i transmitowany na cały kraj, był już popisem ekipy trenerów Macieja Kostrzewy i Łukasza Gajowniczka. Nasza drużyna odprawiła aż 7:0 zespół SP 16 Lublin. Wspaniała wygrana – wielkie gratulacje!

– To na pewno bardzo przyjemne, wygrywać w takim turnieju. Prawdziwa weryfikacja naszej pracy trenerskiej przyjdzie, gdy któryś z naszych zawodników zagra w Ekstraklasie i potem w reprezentacji Polski – tłumaczy nam, jak zwykle skromny szkoleniowiec rocznika 2010 Akademii Lechii, Maciej Kostrzewa.

– Z każdym meczem nabieraliśmy pewności siebie, finał był naszym najlepszym meczem w turnieju. Gratulacje dla chłopaków, że udźwignęli ciężar gry na Stadionie Narodowym i otoczkę tych zawodów. Gra na narodowej arenie, gdy wśród widzów znajdowali się prezydent naszego kraju, prezes PZPN i wiele innych ważnych osobistości, jednego uskrzydli, drugiego sparaliżuje. Cieszę się, że nam dodała skrzydeł, wielkie gratulacje dla moich zawodników – mówi Maciej Kostrzewa, który na Stadionie Narodowym spotkał m.in. Jarosława Bieniuka, byłego piłkarza i trenera Lechii Gdańsk. Nie zabrakło wspomnień m.in. ze wspólnego występu w Supermeczu z FC Barceloną w 2013 r.

Ciekawostką był fakt, że przedostatnią, szóstą bramkę w meczu finałowym zdobył bramkarz naszej drużyny, Krzysztof Menzel.
– Sztab szkoleniowy nie ingerował w decyzję drużyny. Zawodnicy chcieli uhonorować naszego bramkarza, trenerzy w tym nie przeszkadzali. Chcemy, żeby młodzi piłkarze rozwijali się jak najpełniej. Wyznaczamy granice, wewnątrz których dajemy im swobodę. Chcemy, by podejmowali decyzje i ponosili za nie odpowiedzialność – tłumaczy trener Kostrzewa.

Drużyna spisała się na medal, a jak młodym piłkarzom idzie w szkole? Nauka nie zawsze idzie w parze ze sportem, a przecież stoimy u progu zakończenia roku szkolnego. – Nie ma z chłopakami żadnych problemów. Prawie wszyscy otrzymają świadectwa z czerwonym paskiem – chwali podopiecznych trener.

Piłka nożna to gra zespołowa, jednak w Pucharze Tymbarku rozdzielane są również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem drużyny był Bartosz Górski, a najlepszym zawodnikiem turnieju jego kolega klubowy, Rafał Zmiarowski.

– Moim marzeniem jest gra w Premier League – mówi nam Rafał Zmiarowski. – Idolem jest oczywiście Robert Lewandowski, którego dziś będę podziwiał z trybun Stadionu Narodowego podczas meczu z Belgią.

Skład Lechii / SP 5 Gdańsk: Jakub Abramowicz, Aleksander Block, Błażej Burzyński, Bartosz Górski, Bartosz Kwias, Szymon Maliszewski, Krzysztof Menzel, Adrian Riebandt, Michał Waśniowski, Rafał Zmiarowski.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące