31
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna rocznika 2012 weszła w nowy sezon zwycięstwem w turnieju Gedania Cup

Zawodnicy rocznika 2012 miesiąc temu wrócili z krótkiej przerwy wakacyjnej i rozpoczęli treningi pod batutą trenera Macieja Kostrzewy. Na pierwszy mecz w oficjalnych rozgrywkach związkowych chłopcy muszą jeszcze poczekać (3 września), ale to nie znaczy, że próżnują. Nasi młodzi adepci zdążyli rozegrać 5 sparingów, w których odnieśli same zwycięstwa i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Prawdziwy sprawdzian ich umiejętności nastąpił w ostatni weekend. Chłopcy mieli okazję wziąć udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju z okazji stulecia istnienia Gedanii i stanąć w szranki m.in. z takimi zespołami jak Cracovia, Widzew czy Warta Poznań. W turnieju brały udział także zagraniczne zespoły z Litwy, Łotwy oraz Szwecji. Lechiści spisali się na medal, dosłownie i w przenośni, wygrywając aż 10 z 11 meczów i zajmując najwyższe miejsce na podium, ze sporą przewagą nad resztą stawki.

– Po raz kolejny mogę być szczęśliwy, ponieważ znów trafiła mi się grupa niesłychanie utalentowanych chłopców, którzy mają potencjał do grania na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście do realizacji tego potencjału bardzo długa droga, pełna poświęceń, wyrzeczeń i ciężkiej pracy – powiedział nowy szkoleniowiec drużyny rocznika 2012, który wcześniej prowadził ekipę zawodników dwa lata starszych.

Jak pamiętamy w zeszłym sezonie zespół rocznika 2010, pod opieką Kostrzewy, występując pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku, triumfował w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którego finał rozegrano na Stadionie Narodowym przed kamerami TVP Sport.

– Wspólnie z trenerem Patrykiem Przybylskim staramy się zapewnić jak najlepsze środowisko do rozwoju, ale to od mentalności i postawy tych chłopców zależy jak będą się w nim rozwijali. Jeśli uda się w nich zbudować tę świadomość odpowiedzialności za własny rozwój, to już będzie bardzo duży krok w kierunku sukcesu. A tym sukcesem oczywiście będzie dotarcie któregoś z nich do poziomu seniorskiej reprezentacji Polski lub Ekstraklasy, gdzie w barwach Lechii, jak wszyscy mamy nadzieję, regularnie będą się bić o mistrzostwo kraju – zakończył trener Maciej Kostrzewa.

 

Kadra zespołu U-11 Akademii Lechii Gdańsk na sezon 2022/23:

 1. Mateusz Borzyszkowski
 2. Stanisław Cieślik
 3. Michał Gecevicz
 4. Jan Górski
 5. Sebastian Gruchalski
 6. Michał Jarocki
 7. Igor Jewiarz
 8. Antoni Kargul
 9. Kuba Kisiel
 10. Krzysztof Klimczuk
 11. Wiktor Konarzewski
 12. Szymon Lubieniecki
 13. Wojciech Makiej
 14. Tobiasz Nowik
 15. Tymon Ochocki
 16. Kornel Rogoz
 17. Bruno Rusiecki-Dziczek
 18. Jakub Stankiewicz
 19. Timur Symonenko
 20. Filip Świerżewski
 21. Jakub Wicki
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące