24
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna U-14 remisuje z Jaguarem w ligowej inauguracji

Pierwsza kolejka w Lidze Wojewódzkiej trampkarzy od razu przyniosła starcie derbowe. Przy sztucznych światłach i w strugach ulewnego deszczu po bardzo zaciętym meczu Lechia Gdańsk bezbramkowo zremisowała z Jaguarem.

20.30 we wtorek, sztuczne światło na obiekcie przy Traugutta 29 i grubo ponad dwustu widzów – rodzin i znajomych młodych piłkarzy Lechii i Jaguara była świadkami inauguracji ligowej w wojewódzkich rozgrywkach trampkarzy. Niestety, widowisko nieco popsuła deszczowa aura, ale i tak nie było na co narzekać, spotkanie było bardzo emocjonujące, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście z Jaguara, w drugiej lechiści zwarli szyki, zagrali lepiej, a po strzałach Oliwiera Ligęza i Fabiana Klima piłka trafiała w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry goście pokonali wreszcie doskonale (nie przesadzamy, ani o jotę!) broniącego bramkarza Lechii, Wojciecha Salomonowicza (udany debiut), ale arbiter słusznie odgwizdał pozycję spaloną. Podsumowując – bardzo ciekawe, zacięte derby, remis chyba zasłużony. Warto podkreślić, że to dla obu drużyn był pierwszy mecz w formule 11 na 11, a drużyna Lechii zagrała w okrojonym przez kontuzje i wyjazdy składzie.

– Zagraliśmy dobre spotkanie, szczególnie druga połowa była w naszym wykonaniu niezła. Jaguar w tym meczu postawił bardzo trudne warunki gry. Oba zespoły miały sporo sytuacji podbramkowych, których nie udało się ich wykorzystać, uważam, że wynik w tym meczu jest sprawiedliwy. Przejście z obrony do ataku w naszym wykonaniu szczególnie w drugiej połowie było bardzo dobre, nieco słabiej wyglądało to w pierwszej połowie meczu. Pracować na pewno musimy nad fazą przejścia z ataku do obrony, musimy szybciej organizować się po stracie piłki. Podsumowując było to bardzo ciekawe spotkanie dla obu stron. Pracujemy dalej i już w niedzielę kolejny mecz przed nami w Redzie, gdzie zagramy z Jedynką Reda – powiedział nam po meczu trener drużyny U-14 Akademii Lechii Gdańsk, Dawid Żmijewski.

Liga Wojewódzka C2 Trampkarz

Lechia Gdańsk – Jaguar Gdańsk 0:0

Skład Lechii: Salamonowicz – Zaborowski, Jakubowski, Rogoz, Bąk – Ligęza, Rybka, Jasiński, Gawrysiak, Wera – Klim.
Zagrali także: Michalczewski, Galewski, Przyłoga.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące