21
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna U-17 górą w derbach Trójmiasta w meczu Centralnej Ligi Juniorów

Drużyna trenerów Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego pokonała 3:2 Arkę Gdynia po bardzo emocjonującym meczu. Bramki dla Lechii Gdańsk zdobyli Bartosz Bromiski i Alan Wiśniewski – dwie.

Drużyna U-17 Akademii Lechii bardzo niefortunnie zainaugurowała rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów – od przegranej 1:9 ze Śląskiem we Wrocławiu. W sobotnie samo południe w naszym domu przy Traugutta 29 nadarzyła się okazja do rehabilitacji – młodzi lechiści w ramach drugiej kolejki rozgrywek CLJ podjęli sąsiadów z Arki Gdynia. Biało-Zieloni wygrali 3:2, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

– Przegrywaliśmy 0:1 po fantastycznym golu Arki, po strzale w samo okienko naszej bramki. Wyrównaliśmy stan meczu w ostatniej akcji pierwszej połowy po uderzeniu Bartosza Bromirskiego. Mecz był bardzo zacięty, jak to w potyczkach derbowych. Dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie po golach naszego snajpera Alana Wiśniewskiego. Mieliśmy jeszcze pod koniec spotkania sytuacje stuprocentową, miała je i Arka, która trafiła w poprzeczkę. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Od poniedziałku pracujemy znowu, ponieważ mamy kolejnego wymagającego rywala jakim jest Lech Poznań. To wyjazdowe spotkanie w kolejną sobotę o godz. 12:00 – powiedział nam pierwszy trener zespołu U-17 Akademii Lechii Gdańsk, Marek Zieńczuk.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 3:2 (1:1)

Bramki dla Lechii: Bartosz Bromirski 45’, Alan Wiśniewski 59’, 68’

Skład Lechii Gdańsk: Nowak – Ociepski, Madej, Pospieszny – Stolc (72’ Jesionowski), Kardaś, Bromirski (89’ Treder), Richert (90’ Wieczorkowski), Bajko (85’ Płotka) – Wiśniewski (84’ Maćkowski), Bieliński (67’ Łuszcz).

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące