17
wrz
2022

Akademia Lechii Gdańsk – pierwsza wygrana drużyny U-19 w CLJ

Do szóstej kolejki czekali piłkarze trenera Tomasza Byszko z odniesieniem pierwszego ligowego zwycięstwa w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Dziś w południe pokonali 2:0 w Szczecinie Pogoń. Warto odnotować debiut Włocha Alessandro Odobo w Biało-Zielonych barwach.

Przed meczem w Szczecinie drużyna U-19 Akademii Gdańsk Lechii miała na koncie jedynie dwa punkty w pięciu meczach Centralnej Ligi Juniorów, po remisowych meczach ze Śląskiem Wrocław u siebie i Wisłą Kraków na wyjeździe. W stolicy Pomorza zachodniego udało się wreszcie wywalczyć pierwszą wygraną, od której miejmy nadzieję, zacznie się marsz w górę tabeli. Okazja do pójścia za ciosem już za tydzień, gdy w sobotę o godz. 12 lechiści zmierzą się u siebie z Miedzią Legnica.

– Zagraliśmy dzisiaj prosty, ale skuteczny futbol. Pierwsza połowa była dość solidna w naszym wykonaniu. Byliśmy zorganizowani, skuteczni w pressingu oraz zdobyliśmy bramkę po rzucie rożnym. Druga połowa była dla nas bolesna pod względem pracy w obronie. Pogoń bardzo zepchnęła nas do pressingu niskiego. Grali bardzo odważnie i na za dużo pozwoliliśmy im, gdy grali między nasze linie. Chylę czoła przed moim zespołem, że w ciężkich chwilach byliśmy razem i potrafiliśmy wybronić korzystny rezultat. Pod koniec meczu na boisko wpuściliśmy Bartka Borkowskiego, który chwilę później indywidualną akcją podwyższył nasze prowadzenie i zamknął mecz. Wart odnotowania jest solidny debiut naszego nowego zawodnika Alessandro Odobo – powiedział nam Tomasz Byszko, trener drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Bramki dla Lechii: Rachwał 32’ Borkowski 86’.

Skład Lechii: Kałduński – Brzęk, Nikadon, Rachwał (74’ Suchcicki), Klessa, Jakuć (67’ Adamik), Wójcik (67’ Sołkiewicz), Juszczak, Okoniewski (84’ Borkowski), Tonder (60’ Płotka), Odobo (88’ Lemka).

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące