09
paź
2022

Akademia Lechii Gdańsk – przegrana drużyny U-19 z Jagiellonią Białystok

Zespół U-19 Akademii Lechii uległ u siebie 1:2 Jagiellonii. Bramka Przemysława Płotki w 88. minucie meczu okazała się tylko honorową.

Poprzednie trzy mecze w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów były udane dla drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk. Drużyna trenera Tomasza Byszko wygrała dwa pierwsze mecze w sezonie i zdobyła 7 punktów w tym trójmeczu. Niestety w sobotnie południe na obiekcie przy Traugutta 29 tej dobrej passy nie udało się utrzymać i nasi piłkarze ulegli 1:2 Jagiellonii Białystok.

– W mojej ocenie zagraliśmy drugi po spotkaniu z Legią Warszawa najsłabszy mecz w tym sezonie – mówi nam trener Tomasz Byszko. – Wyglądaliśmy bardzo słabo pod względem organizacji gry, za dużo piłek chcieliśmy przenieść długim podaniem mijając pierwszą i drugą linię pressingu przeciwnika. W tym czasie nie byliśmy gotowi do zebrania „drugich piłek”, momentami przeciwnik gubił bardzo swobodnie nasz pressing. Pomimo tego, paradoksalnie mieliśmy i tak kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki i ten mecz mógłby się zupełnie inaczej ułożyć. Szkoda na pewno tego spotkania, bo wydawało się, że wracamy na dobre tory po ostatnich trzech meczach. Czeka nas bardzo skrupulatna analiza, ostatnie 20 minut meczu było bardzo dobre w naszym wykonaniu i chcielibyśmy taką piłkę pokazać za tydzień w Lubinie.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w niedzielę o godz. 12:00. Rywalem będzie zespół Zagłębia w Lubinie.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0)

Bramka dla Lechii: Przemysław Płotka 88’

Skład Lechii: Mikułko – Suchcicki (69’ Bohdanowicz), Jakuć, Sołkiewicz, Rachwał, Klessa (58’ Kowalski), Nikadon, Juszczak (58’ Wójcik), Sołkiewicz, Okoniewski (70’ Adamik), Borkowski (58’ Tonder), Odobo (58’ Płotka).

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące