07
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Wartościowy sprawdzian drużyny U-19

Zespół U-19 Akademii Lechii Gdańsk towarzysko zagrał z Rozwojem Katowice w ramach przygotowań do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Wygrali rywale, ale nasza drużyna pokazała się z bardzo korzystnej strony.

– Pomijając niekorzystny wynik, który nie jest najważniejszy na obecnym etapie przygotowań do sezonu, był to chyba nasz najbardziej udany mecz kontrolny pod względem jakości gry i jej tempa. Z realizacji założeń przedmeczowych dotyczących otwarć i budowania gry oraz wykorzystywania przestrzeni jesteśmy zadowoleni. Mniej nam się podobała faza finalizacji, które mogliśmy rozegrać zupełnie inaczej, byliśmy za mało skuteczni. Dzięki tej grze kontrolnej jesteśmy sporo mądrzejsi w kontekście ligowej inauguracji. Pierwszą bramkę dostaliśmy po stracie w fazie budowania gry i naszym słabym zabezpieczeniu ataku co stworzyło duże przestrzenie dla rywala, drugą – tu mamy potwierdzenie – z pozycji spalonej, trzecia po błędzie indywidualnym w kryciu i pięknym strzale rywali. Słowa uznania dla mojej drużyny, zdołaliśmy utrzymać pressing i zmuszać rywala w większości sytuacji do gry długą piłką co w takiej temperaturze nie było łatwą sztuką. Wartościowy sprawdzian, który dał nam wiele odpowiedzi, nad czym jeszcze musimy pracować w ostatniej fazie przygotowań do meczów mistrzowskich – trener Tomasz Byszko, szkoleniowiec drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk podsumował mecz kontrolny z drużyną Rozwoju Katowice.

Drużyna U-19 Akademii Lechii Gdańsk zainauguruje rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów meczem domowym ze Śląskiem Wrocław za nieco ponad tydzień. Pełen terminarz tu – https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-druzyna-u-19-poznala-terminarz-rozgrywek-clj/

Rozwój Katowice – Lechia CLJ U19 3:0 (1:0)

Skład Lechii: Kałduński (80′ Nowakowski) – Bohdanowicz, Rachwał (70′ Nikadon), Klessa, Jakuć, Mielnik, Kharyton (45′ Adamik), Juszczak, Wójcik (45′ Tonder), Okoniewski (45′ Borkowski), zawodnik testowany (70′ Ratajczyk).

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące