03
paź
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Ważne zwycięstwo drużyny U-19 w Centralnej Lidze Juniorów

Drużyna Lechii Gdańsk wygrała 2:1 z Escolą Varsovia w meczu CLJ. To druga wygrana zawodników trenera Tomasza Byszko w tych rozgrywkach i druga wyjazdowa.

Przed tym meczem drużyna Akademii Lechii Gdańsk znajdowała się w strefie spadkowej Centralnej Ligi Juniorów, dlatego punkty były jej potrzebne jak tlen. I tak się stało – młodzi lechiści wygrali z Escolą Varsovia w Warszawie 2:1. To ich druga wygrana w tym sezonie i druga wyjazdowa, po zwycięstwie z Pogonią Szczecin 2:0 kilka tygodni temu.

– Cieszy wygrana, mniej na pewno nasza nieskuteczność i stracona bramka, bo praktycznie cały mecz rozegraliśmy bardzo dobrze w defensywie i fazie przejściowej z obrony do ataku. Zabraliśmy atuty naszemu rywalowi, który ładnie grał w piłkę, ale tylko do linii naszego pola karnego. Ten mecz można porównać do pojedynku bokserskiego, gdzie jeden rywal atakuje na ślepo, a drugi punktuje. Byliśmy dobrze zorganizowani, wybijaliśmy zespół Escoli z rytmu i stworzyliśmy sobie więcej 100% okazji do zdobycia bramki – powiedział nam po meczu trener Tomasz Byszko, opiekun drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

Escola Varsovia – Lechia Gdańsk 1:2 (0:2)

Bramki dla Lechii: Krystian Okoniewski 22′ i Bartosz Borkowski 26′.

Skład Lechii: Kałduński – Suchcicki (75’ Płotka), Nikadon (55’ Bohdanowicz), Rachwał (k), Klessa, Jakuć, Sołkiewicz, Juszczak (80’ Wójcik), Odobo (70’ Adamik), Okoniewski (80’ Mielnik), Borkowski (65’ Tonder).

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące