03
paź
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Ważne zwycięstwo drużyny U-19 w Centralnej Lidze Juniorów

Drużyna Lechii Gdańsk wygrała 2:1 z Escolą Varsovia w meczu CLJ. To druga wygrana zawodników trenera Tomasza Byszko w tych rozgrywkach i druga wyjazdowa.

Przed tym meczem drużyna Akademii Lechii Gdańsk znajdowała się w strefie spadkowej Centralnej Ligi Juniorów, dlatego punkty były jej potrzebne jak tlen. I tak się stało – młodzi lechiści wygrali z Escolą Varsovia w Warszawie 2:1. To ich druga wygrana w tym sezonie i druga wyjazdowa, po zwycięstwie z Pogonią Szczecin 2:0 kilka tygodni temu.

– Cieszy wygrana, mniej na pewno nasza nieskuteczność i stracona bramka, bo praktycznie cały mecz rozegraliśmy bardzo dobrze w defensywie i fazie przejściowej z obrony do ataku. Zabraliśmy atuty naszemu rywalowi, który ładnie grał w piłkę, ale tylko do linii naszego pola karnego. Ten mecz można porównać do pojedynku bokserskiego, gdzie jeden rywal atakuje na ślepo, a drugi punktuje. Byliśmy dobrze zorganizowani, wybijaliśmy zespół Escoli z rytmu i stworzyliśmy sobie więcej 100% okazji do zdobycia bramki – powiedział nam po meczu trener Tomasz Byszko, opiekun drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

Escola Varsovia – Lechia Gdańsk 1:2 (0:2)

Bramki dla Lechii: Krystian Okoniewski 22′ i Bartosz Borkowski 26′.

Skład Lechii: Kałduński – Suchcicki (75’ Płotka), Nikadon (55’ Bohdanowicz), Rachwał (k), Klessa, Jakuć, Sołkiewicz, Juszczak (80’ Wójcik), Odobo (70’ Adamik), Okoniewski (80’ Mielnik), Borkowski (65’ Tonder).

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy