12
lip
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Zawodnicy z drużyny rocznika 2010 powołani na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów

Świetna postawa zawodników drużyny rocznika 2010 Akademii Lechii w trakcie całego poprzedniego sezonu, której kulminacją było zwycięstwo w Turnieju o Puchar Tymbarku, nie uszła uwadze związkowym trenerom i skautom.

Aż trzech zawodników Lechii z rocznika 2010 – Błażej Burzyński, Krzysztof Menzel i Rafał Zmiarowski zostało powołanych na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, które odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Wałbrzychu.

Co ciekawe, na to samo zgrupowanie, w roli trenera pojedzie Maciej Kostrzewa, który został doceniony właśnie za pracę z rocznikiem 2010.

– Ogromnie cieszę się z tego wyróżnienia dla chłopaków, ale też uważam że jest ono w pełni zasłużone. Zapracowali na to swoją świetną postawą na treningach i podczas meczów przez ostatni rok. Bardzo miło, że zostało to zauważone również przez obserwatorów z PZPN-u – powiedział były piłkarz Lechii, obecnie trener naszej Akademii.

– Myślę, że to właśnie takie momenty, a nie wyniki poszczególnych meczów czy turniejów stanowią prawdziwą weryfikację pracy trenera. Życzę zarówno sobie jak i zawodnikom, żeby któryś z nich znalazł się za kilka lat na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji Polski. Chciałbym też zauważyć, że w tym roczniku jest jeszcze co najmniej kilku chłopców, którzy według mnie mają wystarczające umiejętności, żeby znaleźć się w przyszłości na jednym z takich zgrupowań. Jestem pewny, że oni też nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – zakończył szkoleniowiec, który w przyszłym sezonie będzie prowadził zawodników z rocznika 2012.

Gratulujemy trenerowi i naszym młodym adeptom! Powodzenia w Wałbrzychu!

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące