11
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Zdobywcy Pucharu Tymbarku gotowi do rozgrywek

Nowy trener zawodników z rocznika 2010, Mateusz Bucholc, obszernie podsumował okres przygotowawczy swojego zespołu przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Drużyna, tak jak kilka innych ekip Akademii, trenowała i rozgrywała sparingi w Busku-Zdroju.

– Jesteśmy świeżo po tygodniowym obozie w Busku-Zdroju – mówi nam trener Mateusz Bucholc, który przejął drużynę rocznika 2010 z rąk trenera Macieja Kostrzewy, który poprowadzi ekipę chłopców urodzonych w roku 2012.

– Możliwość wyjazdu na obóz zaraz po przejęciu drużyny to komfort, z którego staraliśmy się wyciągnąć jak najwięcej. Wraz z trenerem Grzegorzem Grzegorczykiem (wspólnie opiekujemy się drużynami roczników 2010 i 2011 – https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-zespol-rocznika-2011-wrocil-z-obozu-w-busku-zdroju) mieliśmy możliwość obserwować i poznać drużynę w całej okazałości, nie tylko pod kątem pracy na boisku, ale przede wszystkim jak zawodnicy funkcjonują poza nim. Podczas obozu oprócz treningów piłkarskich rozegraliśmy trzy gry kontrolne (Stal Rzeszów, KKP Korona Kielce, gra wewnętrzna) oraz korzystaliśmy z odnowy biologicznej (basen). Zawodnicy wrócili do swoich domów z większym bagażem doświadczeń i umiejętności, ale przede wszystkim, co najważniejsze, bez kontuzji – powiedział trener Bucholc, który wcześniej był w połączonym sztabie, który opiekował się drużyną rezerw i U-19 w Akademii Lechii.

– Po obozie, przygotowania kontynuujemy na własnych obiektach. W lidze będziemy grali dwoma zespołami (liga wojewódzka oraz liga okręgowa grupa 2). Przed rozpoczęciem rozgrywek o punkty zagramy sparing z drużyną Młode Talenty Toruń (13.08 godzina 13:00 Traugutta 29). W trakcie wakacji weźmiemy również udział w prestiżowym turnieju „Polish Talent Cup” w Jarocinie, w którym będziemy mieli możliwość rywalizacji z takimi drużynami jak: Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Warta Poznań, Miedź Legnica, ŁKS Łódź – zakończył Mateusz Bucholc, trener drużyny rocznika 2010 Akademii Lechii.

Przypomnijmy, że to ta drużyna pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku okazała się najlepsza w tegorocznej edycji ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku i przysporzyła nam ogrom radości triumfem na Stadionie Narodowym przed kamerami telewizyjnymi.

Skład drużyny rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk na sezon 2022/23: Abramowicz Jakub, Block Aleksander, Burzyński Błażej, Butowski Nikodem, Demidchik Sevelij, Głódkowski Alex, Górski Bartosz, Jacyno-Onuszkiewicz Igor, Jóskowski Jan, Kuś Mateusz, Kwias Bartosz, Maliszewski Szymon, Menegon Michał, Menzel Krzysztof, Paczoska Martin, Pawlusek Tymoteusz, Riebandt Adrian, Rusinek Maurycy, Scheffler Michał, Waśniowski Michał, Witkowski Piotr, Wysmyk Wiktor, Zmiarowski Rafał.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące