23
cze
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Zespół rocznika 2009 zakończy sezon turniejem w Holandii

Zawodnicy trenera Dawida Żmijewskiego wysoko wygrali ostatni mecz ligowy w Lidze Wojewódzkiej. W weekend zakończą udany sezon na turnieju w holenderskim Genemuiden.

Na koniec sezonu ligowego zespół rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk wysoko wygrał z Myśliwcem Tuchomie. O komentarz do tego spotkania, całego sezonu ligowego i najbliższych planów poprosiliśmy trenera Dawida Żmijewskiego, opiekuna Biało-Zielonej drużyny U-13.

– W ostatnim meczu sezonu ligowego na brak skuteczności nie mogliśmy narzekać. Był to element, nad którym w ostatnim czasie pracowaliśmy na treningach, a konkretnie nad finalizacją gry. We wcześniejszych meczach mieliśmy mnóstwo sytuacji, które powinniśmy zamieniać na bramki, ale w tym wykorzystywaliśmy praktycznie każdą sytuację podbramkową. Ostatecznie ligę kończymy na 3. miejscu, w drużynie jest bardzo duży niedosyt, bo uważam, że mamy bardzo silny i zgrany zespół, by ligę nawet i wygrać. Niestety w sezonie mieliśmy kilka „wpadek”, ale taki jest sport i rywalizacja na tym poziomie.  Nie wyniki oraz miejsca zajmowane w lidze są dla nas najważniejsze, a to żeby każdy z naszych zawodników rozwijał się indywidualnie i zaszedł w przyszłości pod względem sportowym jak najwyżej oraz żeby sport wychował go na porządnego człowieka w dorosłym życiu. To jeszcze nie koniec sezonu dla nas – w terminie 24.06-26.06 będziemy mieli okazje wziąć udział w turnieju „EDEL GRASS TOURNAMENT” w Holandii, a dokładnie w Genemuiden, gdzie będziemy mieli okazje zmierzyć się z takimi zespołami jak FC Utrecht, PEC Zwolle, SC Heerenveen, NEC Nijmegen czy AZ Alkmaar – podsumował trener Żmijewski.

Lechia Gdańsk – Myśliwiec Tuchomie 13:0

Strzelcy: Hęcki x3, Zaborowski x2, Żakowiecki x2, Rogoz, Cichosz, Szyca, Klim, Ligęza, Wera.

Skład Lechii: Buczkowski – Jakubowski, Galewski, Hęcki, Zaborowski, Jasiński, Wera, Michalczewski, Żakowiecki. Zagrali także: Klim, Ligęza, Rogoz, Szyca, Cichosz.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące