17
cze
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Zwycięskie zakończenie sezonu naszej drużyny kobiet

Żeńska drużyna Lechii Gdańsk wygrała w ostatnim meczu sezonu 5:0 na wyjeździe z Górniczą Konin i na mecie zajmie zapewne trzecie miejsce w tabeli.

– Zakończyliśmy meczem z Górniczą Konin sezon 2021/22 wygrywając 5:0. Smaczku całemu wydarzeniu towarzyszył fakt, iż spotkanie rozegraliśmy na stadionie, gdzie swoje mecze domowe gra Medyk Konin, dla osób zorientowanych w piłce kobiecej ten stadion to duża historia, cieszę się że mogłem w tym uczestniczyć. Dziś było upalnie, żar lał się z nieba, ale mecz trzeba było zagrać i wygrać, żeby umocnić się na trzecim miejscu, a nawet jeszcze mieć iluzoryczne szanse na drugie. Sam mecz obfitował w wiele dobrych sytuacji bramkowych z naszej strony, wykorzystaliśmy 5 z nich, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Swoje zrobiliśmy, kończymy rozgrywki i powoli myślimy o zasłużonym odpoczynku, wszyscy bez wyjątku, bo obecny sezon był dość wymagający. Dziękuję drużynie za dzisiejszy mecz, natomiast na podziękowania i podsumowania przyjdzie czas później – powiedział nam trener kobiecej drużyny kobiet, Robert Bandrowski.

Po tym meczu, lechistki są na drugim miejscu w tabeli. Tyle samo punktów ma drużyna Juna-Trans Oborzyska, która w sobotę kończy rozgrywki spotkaniem z drużyną z Luzina. Jakakolwiek zdobycz punktowa drużyny z Oborzysk zepchnie nasz zespół na trzecie miejsce.

Górnicza Konin – Lechia Gdańsk 0:5

Bramki: Chuda x 1, Szmatuła x 2, Kulla x 2.

Skład Lechii: Pierzchlińska – Zakrzewska, Sturmowska, Łobocka (Szprada), Łapińska, Wojciechowska, Lewna, Kulla, Formella – Khuda, Szmatuła (Sokołowska).

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy