25
maj
2022

Awans do ogólnopolskich finałów turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Zdecydowana wygrana naszej drużyny w wojewódzkich eliminacjach. W nagrodę zespół rocznika 2010 Akademii Lechii, który występuje jako Szkoła Podstawowa nr 5, weźmie udział w turnieju finałowym w Warszawie.

Drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk ma ostatnio ręce, głowy i nogi pełne roboty. Zawodnicy trenera Macieja Kostrzewy, oprócz meczów ligowych wzięli udział w finale wojewódzkim turnieju o Puchar Tymbarku, który został rozegrany w naszym domu, na obiekcie przy ul. Traugutta 29. Biało- Zieloni okazali się najlepsi i w nagrodę pojadą na finałowy turniej, który odbędzie się w dniach 11-14 czerwca w Warszawie.

Skład Lechii / SP 5 Gdańsk: Aleksander Block, Błażej Burzyński, Bartosz Górski, Bartosz Kwias, Krzysztof Menzel, Adrian Riebandt, Michał Waśniowski, Rafał Zmiarowski oraz Jakub Abramowicz i Szymon Maliszewski, którzy wystąpili na wcześniejszych etapach eliminacji.

Warto dodać, że najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Riebandt z 15 bramkami zdobytymi w 6 meczach.

Jestem bardzo zadowolony z gry chłopaków. Swoją postawą na pewno zasłużyli na nagrodę w postaci wyjazdu do Warszawy, gdzie będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi szkołami z całej Polski. Dodatkową atrakcją będzie mecz seniorskiej reprezentacji Polski, który wspólnie z chłopakami będziemy mogli obejrzeć. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, gdy któryś z tych chłopaków wybiegnie na boisko w koszulce z orzełkiem na piersi – powiedział trener zespołu.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące