15
maj
2023

Awansowaliśmy do warszawskiego finału Turniej o Puchar Tymbarku!

W poniedziałek, 15 maja 2023 roku odbyły się wojewódzkie finały turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-12. Mecze rozgrywane były  na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie klasy sportowej Akademii Lechii Gdańsk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku.

Młodzi piłkarze grali o awans do finału ogólnopolskiego turnieju o Puchar Tymbarku. Zawody organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej cieszą się bardzo dużą popularnością i po raz kolejny przyciągnęły zdolną młodzież z różnych zakątków Pomorza.

W 2022 roku  w rozgrywkach triumfowali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5. Podobnie stało się i teraz. Klasa sportowa Lechii Gdańsk w finale spotkała się z zawodnikami Szkoły Podstawowej z Luzina. Wygrała 5:2. Trzecie miejsce zajęły Orzełki Leśniewo, które pokonały 4:1 Szkołę Podstawową nr 1 z Malborka.

W meczu półfinałowym oraz finałowym było to, co w piłce nożnej najlepsze – wiele zwrotów akcji, wiele emocji i wysokim poziom. Drużyna z Akademii Piłkarskiej Orzełki postawiła poprzeczkę bardzo wysoko i po pełnej dramaturgi serii rzutów karnych udało się nam dopiero awansować do finału. W tym meczu z kolei, drużyna prowadzona przez Karola Piątka również pokazała wysokie umiejętności. Gratuluję obu drużynom, mają naprawdę dobrych chłopców, z dużym potencjałem i widać kawał dobrej roboty trenerówpowiedział nam Grzegorz Grzegorczyk, trener zwycięskiej drużyny z klasy sportowej Akademii Lechii Gdańsk. 

Warto również wspomnieć o wyróżnieniach indywidualnych. Martin Szczerbiński (SP 5 Gdańsk) okazał się najskuteczniejszym strzelcem turnieju.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące