28
lut
2022

Bardzo dobry występ rocznika 2013 Akademii Lechii Gdańsk na turnieju w Starogardzie Gdańskim

 To był dwudniowy, weekendowy turniej halowy w Starogardzie Gdańskim. Najmłodsza drużyna Akademii Lechii Gdańsk (oprócz naborowej) poradziła sobie bardzo dzielnie. Ekipa trenera Piotra Jasińskiego w sobotę uzyskała awans do grupy złotej i w nagrodę w niedzielę zagrała z najlepszymi drużynami.

W grupie złotej rywalizowaliśmy m.in z Lechem Poznań czy zagranicznymi drużynami z Litwy, Olimpias Kaunas i FK Girionys – tłumaczy trener Piotr Jasiński.

– Turniej stał na wysokim poziomie sportowym, cieszymy się, że mogliśmy się sprawdzić. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, postęp który zrobili od lipca napawa nas dużym optymizmem i nadzieją, że kiedyś takich chwil jak w ostatnim meczu z Lechem Poznań i bramki Filipa Koperskiego będziemy mieli więcej – to jest nasz cel długoterminowy. Cieszymy się, że zawodnicy mają chęci i czerpią z każdego turnieju i treningu radość oraz naukę, która procentuje i przybliża nas do wyznaczonych celów – chwalił swoich podopiecznych trener Jasiński, który pozwolił sobie również na refleksję związaną z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie.

– Towarzyszące rozgrywkom napisy na banerach „Łączy nas piłka” i „Piłka nożna dla wszystkich” były bardzo adekwatne do obecnej sytuacji zwłaszcza, że mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami zza granicy. Moi zawodnicy jeszcze do końca tego nie rozumieją, ale ich rodzice i trenerzy jak najbardziej tak, stąd na starogardzkim turnieju panowała inna atmosfera, niż na wcześniejszych tego typu zawodach – podsumował trener Piotr Jasiński, opiekun rocznika 2013 Akademii Lechii Gdańsk.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące