04
wrz
2022

Cenny, wyjazdowy remis drużyny U-19 w CLJ

Drużyna U-19 Akademii Lechii pod opieką trenera Tomasza Byszko zremisowała 1:1 na wyjeździe z Wisłą Kraków, która do tej pory miała komplet punktów w rozgrywkach.

– Cieszy punkt na terenie zespołu, który do tej pory wygrał wszystkie mecze i był liderem. Ostatnio mieliśmy słabe początki spotkań, w tym meczu to my pierwsi mieliśmy swoją szansę po uderzeniu Krystiana Okoniewskiego piłka trafiła w słupek – powiedział nam po meczu trener Tomasz Byszko.

– Jesteśmy w naszej drużynie szczerzy wobec siebie – w pierwszej połowie pozwoliliśmy przeciwnikowi na zbyt wiele. Wiślacy mieli prosty, ale bardzo skuteczny styl – mogli prowadzić wyżej, chociaż oprócz słupka my również mieliśmy poprzeczkę i kilka sytuacji, w których mogliśmy się lepiej zachować – dodał nasz szkoleniowiec.

– Na przebieg pierwszej połowy zareagowaliśmy w szatni, zmieniliśmy strukturę zespołu, zamiast dwóch pozycji „6” zagraliśmy na dwie pozycje „8” co znacznie poprawiło nasze działania w pressingu. Od tej pory nasz zawodnik na pozycji numer „6” zabezpieczał przestrzeń przed środkowymi obrońcami co pozwoliło nam zbierać piłki zagrywane na napastników gospodarzy. Zagraliśmy dużo odważniej i bardziej zdecydowanie czego efektem było sporo akcji bocznymi sektorami. Jestem zadowolony z przemiany zespołu oraz stylu w jakim zagraliśmy drugie 45 minut – podsumował Tomasz Byszko, trener drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

W kolejnym spotkaniu drużyna U-19 Akademii Lechii zmierzy się u siebie z Legią Warszawa, która jest obecnie liderem rozgrywek z kompletem punktów.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)

Bramka dla Lechii: Amadeusz Mielnik 77’

Skład Lechii: Mikułko – Brzęk, Rachwał (83′ Suchcicki), Nikadon (73′ Klessa), Jakuć, Sołkiewicz (63′ Wójcik), Juszczak (46′ Adamik), Tonder, Płotka (46′ Mielnik), Kharyton (46′ Borkowski), Okoniewski.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące