16
gru
2021

Drużyna CLJ U15 podsumowała rundę jesienną

 W 14 meczach CLJ drużyna Lechii Gdańsk zgromadziła 25 punktów i jest wiceliderem tabeli, ustępując tylko Lechowi Poznań.

– Okres rundy jesiennej był bardzo pracowity dla zespołu CLJ U15. Odbyliśmy ponad 100 jednostek treningowych na boisku, do tego dochodziły odprawy, analizy oraz mecze kontrolne i mistrzowskie – tłumaczy nam Łukasz Gajowniczek, trener drużyny U15 Akademii Lechii Gdańsk.

Kadrę zespołu stanowi 20 zawodników z rocznika 2007 oraz dwóch zawodników z rocznika 2008. W codziennej pracy z zespołem trenera Gajowniczka wspierają Ireneusz Rymarczyk – II trener, Mateusz Michalski pracujący z bramkarzami, oraz Piotr Kotlarczyk odpowiadający za motorykę.

– Dużą pomocą i super pracę z chłopcami wykonała nasza Pani psycholog Natalia Breza oraz niezastąpieni fizjoterapeuci naszej Akademii – dodaje trener drużyny U15.

– Przejście z ligi wojewódzkiej do rozgrywek centralnych na pewno było dużym przeskokiem dla moich zawodników, ale uważam, iż w minionej rundzie chłopcy poradzili sobie z tym bardzo dobrze. Były mecze trudne, które nie układały się po naszej myśli, ale zawsze chłopcy grali do końca i nie jednokrotnie udało się wynik nie korzystny odwrócić na naszą korzyść. To tylko pokazuje determinację naszych zawodników – tłumaczy Łukasz Gajowniczek.

– Pracujemy w ciszy, z pokorą. Cieszy przede wszystkim rozwój indywidualny chłopców, powołania do kadry Polski U15 (Madej, Jesionowski). Naszym celem jest przede wszystkim dostarczenie zawodników na poziom profesjonalny do I zespołu. Liczymy również na następne powołania do Kadry Polski – kończy szkoleniowiec drużyny U15 Akademii Lechii Gdańsk, występujący z powodzeniem w Centralnej Lidze Juniorów.

Kadra drużyny U15 Akademii Lechii Gdańsk:

Kacper Polanowski

Jeremi Gohr

Szymon Czarnobaj

Marcel Dybowski

Marcel Dziuwe

Jakub Dziewirz

Paweł Gruchalski

Jeremi Iwanicki

Borys Jesionowski

Kacper Jesionowski

Filip Kołakowski

Alan Łodożyński

Wojciech Madej

Szymon Pierzchliński

Marceli Porzuc

Oliwer Pospieszny

Filip Rychert Oskar

Treder Lukas Williams

Alan Wiśniewski

Julian Woźniak

Wiktor Ziętkowski-Gloza

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy