01
gru
2022

Drużyna kobiet na ligowym półmetku I PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Kobieca drużyna Lechii Gdańsk zajmuje czwarte miejsce na ligowym półmetku. Jest to dobry wynik, aczkolwiek pozostawia uczucie niedosytu. Cel postawiony przed sezonem obejmował walkę o awans i ten jest wciąż realny. Strata do lidera nie jest znaczna i z pewnością do odrobienia w rundzie wiosennej.

Podopieczne trenera Artura Kaima, który przejął drużynę od początku sezonu 2022/23 w trzecioligowej grupie II w 10 meczach osiągnęły bilans siedmiu wygranych i trzech porażek, legitymując się stosunkiem bramek: 39-13. Warto też zaznaczyć, że po raz trzeci z rzędu lechistkom udało się dotrzeć do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym musiały uznać wyższość Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew.

Lepsza dla Biało-Zielonych była druga połowa rundy jesiennej, którą zakończyły serią pięciu kolejnych wygranych. To dobry prognostyk na drugą część rozgrywek, które rozpoczną się na wiosnę 2023 r. O komentarz dotyczący dotychczasowych wyników kobiecej drużyny Lechii, jak również planów na przyszłość poprosiliśmy trenera Artura Kaima.

Przygotowania do rozgrywek ligowych przebiegły bardzo dobrze, cały zespół był zmotywowany do pracy. Niestety, terminarz nie ułożył się dla nas pomyślnie i najtrudniejsze mecze rozegraliśmy na samym początku rundy. Nasza drużyna nie była wówczas jeszcze na takie wyzwania gotowa, wtedy mijał zaledwie miesiąc od rozpoczęcia mojej pracy z drużyną. Celem na ubiegłą rundę było dla nas, by być w czołówce i nie stracić szansy na awans do II ligi. To się udało – tracimy zaledwie sześć punktów do lidera, ciągle jesteśmy w grze. Cały czas dążymy do rozwijania naszego zespołu, do tego żeby grać ofensywnie i tworzyć dużo okazji strzeleckich. Zdecydowanie musimy poprawić grę w defensywie przy stałych fragmentach gry. Połowa bramek straconych w tej rundzie padła właśnie w ten sposób. Spodziewałem się, że będziemy mieli w tej rundzie przynajmniej kilka punktów więcej, ale nie załamujemy rąk – idziemy do przodu, czujemy się coraz silniejsi jako zespół, wierzymy w awans i będziemy walczyć do ostatniego meczu.

Kadra kobiecej drużyny Lechii Gdańsk

Bramka:

Julia Węsierska, Zofia Pierzchlińska.

Obrona:

Aleksandra Jaśniewska, Romana Lukach, Katarzyna Sokołowska, Monika Wiśniewska, Kalina Wojciechowska, Kalina Wiśniewska, Lidia Zakrzewska, Weronika Łobocka.

Pomoc:

Nadia Cieślak, Wiktoria Krygier, Martyna Krygier, Klaudia Kowiako, Krystyna Lewna, Michalina Marcinkowska, Joanna Ścislowska, Wiktoria Maślanka.

Atak:

Viktoria Khuda, Ewelina Kulla, Sara Podsiadło, Yarina Skiriak, Sara Strychalska, Helena Szprada.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące