28
lut
2023

Drużyna kobiet przygotowuje się do startu rundy wiosennej!

Piłkarskie rozgrywki III ligi kobiet wracają w ostatni weekend marca. Na półmetku sezonu drużyna Lechii Gdańsk plasuje się na czwartym miejscu z 6-punktową stratą do lidera tabeli: KKP II Bydgoszcz.

Jesteśmy w trakcie intensywnego okresu przygotowawczego, mamy świadomość, że musimy udoskonalić grę w nowym systemie gry, ale też przepracować to czego nie zdążyliśmy zrobić w czasie letniego okresu przygotowawczego, gdy kadra dopiero się kształtowała po wielu zmianach w drużynie. Teraz jest trochę więcej stabilizacji, dzięki kilku roszadom weszliśmy na wyższy poziom rywalizacji w drużyniepowiedział nam Artur Kaim, trener kobiecej drużyny Lechii Gdańsk.

Do tej pory zagraliśmy sześć sparingów – z Pogonią Tczew (Ekstraliga), Stomilankami Olsztyn (1 Liga), Marcusem Gdynia (1 Liga), WAP Włocławek (2 Liga) oraz dwukrotnie z juniorską drużyną chłopców Pokoleń Lechii Gdańsk. Wystąpiliśmy również w turnieju Kaszub Cup w Luzinie, w którym odnieśliśmy zwycięstwo. Planujemy rozegrać jeszcze cztery mecze kontrolne. Dużo rotujemy składem, ponieważ chcemy, żeby cały zespół był dobrze przygotowany do zmagań ligowychdodał trener Artur Kaim, którego drużyna wróci do zmagań ligowych 25/26 marca domowym meczem z KTS-K Luzino.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy