29
kwi
2022

Drużyna rezerw zaprasza na najważniejszy mecz wiosny

O godzinie 11 na stadionie przy Traugutta 29 rezerwy Lechii Gdańsk podejmą lidera rozgrywek IV ligi, Gedanię Gdańsk.

To ważny mecz jeśli chodzi o rozwój naszej młodej drużyny. Gramy z liderem tabeli i zespołem bardzo doświadczonym. W Gedanii występuje wielu zawodników z meczami na koncie nawet w Ekstraklasie: Adam Duda, Krzysztof Bąk i Wojciech Zyska – mówi nam Tomasz Byszko, trener drugiego zespołu Lechii Gdańsk.

Rezerwy Lechii Gdańsk bardzo dobrze radzą sobie na wiosnę w rozgrywkach IV ligi. W siedmiu meczach odniosły sześć wygranych i jeden remis. Na siedem kolejek przed końcem rozgrywek Biało-Zielona drużyna rezerw ma na koncie 42 punkty, przed nią są tylko Jaguar (43 punkty) i właśnie Gedania (57 punktów).

Dla nas to bardzo wartościowy sprawdzian, chcemy utrzymać dobrą formę i wyniki które mamy po przerwie zimowej. To pokazuje jak pracujemy, jaką przemianę przeszliśmy i jak wysokie cele sobie stawiamy. W sobotę chcemy wyjść na boisko i pokazać naszą piłkę, to jak gramy w ofensywie, jak kreujemy i jak bronimy. Tydzień temu miałem okazję obserwować mecz Gedanii z Jaguarem. Naszym nadrzędnym celem jest rozwój młodzieży i późniejsze przekazywanie ich do pierwszego zespołu. Jesteśmy jednak zespołem ambitnym, jeśli wychodzimy na boisko, to po to by zainkasować trzy punkty i to będzie naszym celem w sobotę – podsumowuje trener Tomasz Byszko.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy