21
gru
2021

Drużyna rocznika 2006 na półmetku sezonu

Drużyna rocznika 2006 Akademii Lechii Gdańsk występuje w rozgrywkach kategorii wiekowej B1 – Junior Młodszy. W sześciu meczach ligowych lechiści odnieśli komplet zwycięstw, strzelając średnio 10 bramek na mecz. O krótki komentarz poprosiliśmy trenera naszej drużyny rocznika 2006, Mateusza Glinieckiego.

– Rundę jesienną wygraliśmy zdecydowanie w naszej lidze. Trochę ubolewamy, że jest tak mało drużyn oraz, że poziom tych meczów nie jest zbyt wysoki, ale chłopcy muszą utrzymywać cały czas odpowiedni poziom koncentracji. Celem moich zawodników jest rywalizacja i pokazanie się z jak najlepszej strony, żeby dostać szansę gry w CLJ U17 oraz być przygotowanym na ewentualną grę w CLJ w przyszłym sezonie. W nowym roku czeka nas kilka ciekawych sparingów, w których będziemy mogli sprawdzić się z trochę lepszymi zespołami.

Mateusz Gliniecki jest nową osobą w Akademii Lechii Gdańsk, dlatego okres świąteczny jest dobrą okazją, by przedstawił się Biało-Zielonej społeczności.

– Pochodzę z Województwa Podlaskiego. Pracę w zawodzie trenera zacząłem w 2016 r. i od tamtej pory miałem okazji pracować z zawodnikami od najmłodszych kategorii do seniora. Moja pierwszą pracą seniorską była rola asystenta trenera Ryszarda Wieczorka w klubie Odra Wodzisław. Jednocześnie byłem również pierwszym trenerem w klubie Naprzód Syrynia. Kolejnym klubem w piłce seniorskiej gdzie pracowałem była Olimpia Zambrów, gdzie byłem asystentem Tomasza Kulhawika. Po pracy seniorskiej wróciłem do pracy młodzieżą i byłem w sztabie drużyny U17 Jagielloni Białystok. W Akademii Lechii Gdańsk jestem drugi raz. Od sierpnia tego roku jestem odpowiedzialny za U16. Poza pracą trenerską odbyłem również kilka staży, w takich klubach jak: Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa, Sandecja Nowy Sącz, Real Madryt, Crystal Palace – powiedział trener rocznika 2006, Mateusz Gliniecki.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące