08
maj
2022

Drużyna rocznika 2008 złamała barierę 100 bramek w lidze

W 23 meczach w Lidze Wojewódzkiej w kategorii C2, zawodnicy Akademii Lechii 15 razy wygrali, 5 razy zremisowali i ponieśli 3 porażki – to daje im czwarte miejsce w tabeli. Stosunek bramek to 102 bramki strzelone, 29 straconych.

Stawiamy wysokie wymagania naszym zawodnikom. Sposób gry jaki nauczamy ma tworzyć dla nich odpowiednie środowisko do rozwoju. Chcemy, aby grali ofensywnie, dynamicznie, z dużą wymiennością pozycji, agresywnie i skutecznie w defensywie oraz aby potrafili przeciwdziałać presji przeciwnika. Pracujemy cały czas po to aby wyposażyć zawodników w szereg umiejętności, które mają im się przydać w przyszłości.

Cotygodniową rywalizację wykorzystujemy do doskonalenia nabytych umiejętności oraz do kształtowania mentalności zwycięzcy, gdyż każdą grę chcemy wygrać. Na tym polega rywalizacja lecz ważne jest, że wynik ma być efektem, a nie celem samym w sobie. Punktem numer jeden na liście priorytetów w Akademii Lechii Gdańsk pozostaje etapowe szkolenie zawodników na potrzeby pierwszego zespołu – powiedział nam Michał Połomski, trener zespołu rocznika 2008 Akademii Lechii.

Mecz z AP GKS Kowale był szczególny, gdyż w tym spotkaniu Biało-Zieloni przekroczyli barierę 100 strzelonych bramek w lidze.

Liga Wojewódzka C2

Lechia Gdańsk- AP GKS Kowale 4:0 (2:0)

Bramki: Wanke x2, Zieliński, Sobiech

Skład Lechii: Baliazin, Kosiak – Sobiech, Bączyński, Sak, Lemke, Jagodziński, Kowalski, Dolny, Filipiak, Chyliński, Gronke, Zieliński, Bąk, Dziedzia, Wanke.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące