13
lut
2022

Drużyna rocznika 2010 najlepsza w turnieju w Słupsku

Zawodnicy rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk wstali w sobotni poranek na długo przed świtem, aby już o 6:15 spod naszego pięknego stadionu udać się w podróż do Słupska.

Cel – rozegranie potrójnego sparingu ✅

Rywale – AP Szczecinek, Gryf Słupsk i kadra selekcyjna województwa pomorskiego ✅

Efekt – Mnóstwo świetnych indywidualnych akcji, długie fragmenty bardzo dobrej gry zespołowej, piękne bramki i komplet trzech zwycięstw ✅

Lechia – AP Szczecinek 5:3

Lechia – Gryf Słupsk 6:2

Lechia – Kadra Pomorza 6:3

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy chłopaków. Największą przyjemność sprawia to, że treści realizowane w treningu są w stanie bez problemu przenieść na mecz z mocnymi rywalami. Dzisiaj po kilku zagraniach ręce same składały się do oklasków – powiedział nam bardzo zadowolony trener drużyny U12 Akademii Lechii Gdańsk, Maciej Kostrzewa.

Tak dobra postawa to oczywiście powód do radości, ale podchodzimy też do tego z dużą pokorą i spokojem. Przed tymi chłopcami jeszcze długa i kręta droga do profesjonalnej kariery. My możemy im jedynie stworzyć warunki do właściwego rozwoju, ale to czy z nich skorzystają zależy wyłącznie od nich samych. Na pewno potencjał mają ogromny – dodał były zawodnik Biało-Zielonych, który ma na koncie m.in. udział w tzw. Supermeczu z FC Barcelona w 2013 r.

Teraz zawodnicy rocznika 2010 udadzą się na kilka dni odpoczynku, a już w piątek wyjeżdżają na obóz do Zakopanego, gdzie czekają ich kolejne wyzwania i ciekawi sparingpatrnerzy.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące