27
sty
2022

Drużyna rocznika 2010 wróciła do treningów

Biało-Zielona drużyna U12 ma baterie naładowane do pełna po przerwie świąteczno-noworocznej. Ekipa sumiennie przygotowuje się do rundy wiosennej, w planach ma szereg sparingów.

Trenera drużyny rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk, zastaliśmy w rewelacyjnym humorze.

– Jesteśmy zachwyceni z powrotu do treningów. W tym sezonie przerwa zimowa była dość długa, więc każdy z nas zdążył się już solidnie stęsknić. Mimo wszystko myślę, że chłopakom taka przerwa się przydała. Czasami ucząc ich profesjonalizmu i obserwując jak solidnie pracują na każdym treningu, można łatwo zapomnieć, że to wciąż bardzo młodzi ludzie, którzy potrzebują trochę czasu dla siebie – na przyjemności, zabawę czy po prostu relaks. Obecnie mamy baterie naładowane do pełna i z niecierpliwością czekamy na każdy kolejny trening i sparing – twierdzi trener Maciej Kostrzewa, któremu w roli asystenta, tak samo jak w rundzie jesiennej będzie pomagał Filip Zezula.

– Nasz cel jest niezmienny, jest to rozwój poszczególnych zawodników. Na tym etapie cele drużynowe czy wyniki poszczególnych spotkań nie są aż tak istotne. Oczywiście mówię tutaj o perspektywie sztabu szkoleniowego, bo nie wyobrażam sobie zawodnika, który wychodząc na boisko nie chce wygrać za wszelką cenę. Naszym zadaniem jest tak zaplanować treningi i przyjąć taki sposób prowadzenia gry w meczach, żeby żądza zwyciężania szła w parze ze zdobywaniem umiejętności – kontynuuje szkoleniowiec rocznika 2010.

Drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii w nowym roku zdążyła rozegrać już cztery sparingi. W ostatnim z nich pokonali Arkę Gdynia 3:1.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak duży postęp zrobili chłopcy w ostatnim okresie. To przekłada się na sparingi, w których mimo wymagających rywali zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, szczególnie analizując indywidualne występy poszczególnych zawodników. Nie ma mowy o spoczywaniu na laurach, bo droga do profesjonalnej kariery jest jeszcze bardzo długa i kręta. Niemniej przy odrobinie szczęścia i ogromie pracy na pewno jest szansa, że za kilka lat któregoś z tych chłopców zobaczymy w barwach pierwszego zespołu Lechii, a kto wie – może nawet na poziomie Ligi Mistrzów? Oczywiście przy okazji życzę sobie i wszystkim osobom związanym z Lechią, żeby pierwszy warunek oznaczał automatycznie spełnienie drugiego – zakończył z uśmiechem Maciej Kostrzewa.

Drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk w ramach przygotowań do rundy wiosennej ma zaplanowane szereg sprawdzianów meczowych. Biało-Zieloni zagrają m.in. z AS Pomorze, Varsovią, a 12 lutego wezmą udział w mini turnieju w Słupsku.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące