07
lut
2022

Drużyna rocznika 2013 szlifuje formę do rozgrywek

Przedstawiliśmy plan przygotowań prawie wszystkich drużyn Akademii Lechii Gdańsk, na deser zostawiając sobie najmłodszych (poza grupą naborową) – to ekipa rocznika 2013 pod opieką trenerów Piotra Jasińskiego jako pierwszego i Pawła Rosińskiego jako asystenta.

Oto krótkie kalendarium drużyny U9, przyznajcie Państwo, że program bardzo ambitny, wręcz nabity ciekawym wydarzeniami.

16 stycznia – sparing z AP Reda

Inauguracja grania w 2022 r. – sparing z AP REDA, w wymiarze czasowym 3x30min. Zawodnicy mimo przerwy świątecznej i ciążącego jeszcze sernika spisali się naprawdę obiecująco 🙂 Widać było, że nie próżnowali w przerwie i wykonywali sumiennie zadane prace domowe.

22 stycznia – turniej GRANIT CUP w Kartuzach. 

Turniej na Sali z udziałem ośmiu drużyn – m.in Jaguar Gdańsk, Wierzyca Pelplin, AP Reda, APK Jedynka Kartuzy. Nasza ekipa wystawiła dwie drużyny. Turniej na dobrym poziomie sportowym, sprawnie zorganizowany przez akademię z którą współpracujemy – APK Jedynka Kartuzy. Cieszymy się, że udało nam się wziąć udział i zrobić kolejny krok naprzód. Po fazie grupowej drużyny grały odpowiednio w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Nasze dwie drużyny brały udział w Lidze Europy zajmując odpowiednio 1 i 3 miejsce.

29 stycznia – turniej na obiektach Gedanii

Kolejny raz (poprzedni udział 12 grudnia) drużyna rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk wzięła udział w solidnie obsadzonym turnieju organizowanym przez Gedanię Gdańsk. Turniej odbywa się pod balonami na obiektach przy ulicy Hallera, co ciekawe w turnieju nie ma tabeli, punktów oraz podziałów, gra każdy z każdym. Ta formuła sprawdza się w młodszych i starszych kategoriach, zawodnicy i tak chcą pokazać się z jak najlepszej strony strzelając jak najwięcej bramek, nie potrzebują punktów i awansów.

06 lutego – czwórmecz pod balonem w Toruniu.

W turnieju łącznie z naszą wzięły udział cztery drużyny: Lech Poznań, Arka Gdynia, AP Młode Talenty Toruń. Organizacja sparingów na topowym poziomie – cztery boiska, dwa do gry 5×5 oraz dwa do gry 7×7. Mecze każdy z każdym 2x20min, wysoki poziom rywalizacji, pogoda nie dopisała, ale nie miało to znaczenia, bo sparingi rozgrywano pod balonem. Zawodnicy Lechii rozegrali łącznie 120min, w pełni zaangażowani, z uśmiechem, pokazując się z dobrej strony pod kątem piłkarskim. Cieszy widoczny progres i możliwość rywalizacji na wysokim poziomie. W wyjeździe wzięła udział cała drużyna co jest bardzo ważne – trenerzy chcą, by każdy zawodnik brał udział w miarę możliwości w każdym turnieju/sparingu/meczu.

12 lutego – czwórmecz w naszym domu przy Traugutta 29

Tym razem, to my zorganizujemy czwórmecz na Traugutta 29. Dwa boiska jednocześnie, cztery różne drużyny: Błękitni Wejherowo, Arka Gdynia, AP Reda.

Po tym czwórmeczu, zawodnicy będą mieli krótką przerwę – ferie zimowe. Pierwszy tydzień jest wolny. W drugim tygodniu przewidujemy codzienne treningi zakończone weekendowym mocnym graniem w Starogardzie na popularnym Beniaminek Cup (26/27 luty) w którym będą brały udział drużyny z Litwy, Łotwy i Ukrainy.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące