13
gru
2022

Drużyna U-11 zajmuję II miejsce w Wicher Winter Cup!

W ubiegły weekend w bardzo ciekawym turnieju wziął udział zespół rocznika 2012 Akademii Lechii Gdańsk. Interesujący był przede wszystkim format rozgrywek Wicher Winter Cup w Kobyłce, ponieważ mecze odbywały się na małych boiskach otoczonych bandami, które powodowały, że piłka bardzo rzadko opuszczała pole gry. Nasz zespół spisał się na medal, dosłownie i w przenośni, zajmując drugie miejsce w końcowej klasyfikacji, pechowo tracąc prowadzenie w meczu finałowym na minutę przed końcowym gwizdkiem.

Żałuję, że turnieje w takiej formule nie odbywają się częściej. Wysokie tempo, ogromna intensywność zarówno pod kątem fizycznym jak i pod względem podejmowania decyzji, małe przestrzenie wymuszające dokładność techniczną, czy mała liczebność drużyny, a co za tym idzie częsty kontakt z piłką poszczególnych zawodnikówpowiedział nam Maciej Kostrzewa, trener drużyny rocznika 2012 Akademii Lechii Gdańsk.

Uważam, że jest istotne, żeby na tym etapie zapewnić zawodnikom możliwość rywalizacji w różnych formach. Każda z nich charakteryzuje się trochę innymi wyzwaniami i problemami, które chłopcy muszą rozwiązywać na boisku. To sprawi, że w przyszłości będą bardziej kompletnymi piłkarzami. Jestem bardzo zadowolony z wartości szkoleniowej, jaką niósł ze sobą ten turniej. – dodaje trener.

Podczas turnieju organizatorzy zadbali również o inne atrakcje. Jedną z nich była możliwość zmierzenia się z popularnym Gaborem w Turbokozaku. Tutaj także możemy pochwalić się sukcesami, bo na trzech wyróżnionych zawodników, aż dwóch to zawodnicy Lechii – Szymon Lubieniecki i Tymon Ochocki.

Co więcej, do najlepszej piątki turnieju wybrany został Jan Górski, najlepszy strzelec naszego zespołu.

Skład drużyny rocznika 2012 Akademii Lechii Gdańsk: Mateusz Borzyszkowski, Stanisław Cieślik, Michał Gecevicz, Jan Górski, Kuba Kisiel, Szymon Lubieniecki, Tobiasz Nowik, Tymon Ochocki, Timur Symonenko.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące