16
gru
2022

Drużyna U-12 zakończy rundę jesienną udziałem w SEMP Cup I PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Zawodnicy rocznika 2011 Akademii Lechii Gdańsk rywalizowali podczas rundy jesiennej w lidze Gdańsk D2 grupa 3. W 13 meczach podopieczni trenera Grzegorza Grzegorczyka zdobyli 34 punkty, co daje im pozycję lidera tabeli – Biało-Zieloni zwyciężyli 11 razy i po razie zremisowali i przegrali. Stosunek bramek 171:7.

Podsumowaniem rundy jesiennej będzie dla ekipy U-11 Akademii Lechii Gdańsk jutrzejszy występ w dobrze obsadzonym turnieju SEMP Cup w Warszawie.

Warto podkreślić, że kilku zawodników rocznika 2011 regularnie rywalizowało ze starszymi zawodnikami, z rocznika 2010 w Lidze Wojewódzkiej oraz regionalnych rozgrywkach w kategorii D1.

Poza meczami ligowymi drużyna U-12 Akademii Lechii Gdańsk brała udział w dwóch mocno obsadzonych turniejach ogólnopolskich i jednym międzynarodowym rywalizując z mocnymi drużynami z zagranicy oraz rozegrała wiele wartościowych gier kontrolnych. Siedmiu zawodników otrzymało powołania na konsultację oraz występy w drużynie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w swojej kategorii wiekowej.

Rozpoczęcie nowego sezonu oraz roku szkolnego przyniosło wiele zmian w aspekcie organizacyjno-szkoleniowym w naszej Akademiimówi nam Grzegorz Grzegorczyk, trener drużyny U-12.Oprócz trzech jednostek piłkarskich został wprowadzony trening techniki fundamentalnej, indywidualizacja zajęć, dwie jednostki judo oraz trening bramkarski – wszystkie z udziałem specjalistów w danej dziedzinie. Dla zawodników uzdolnionych prowadzony jest dodatkowy trening grupy „TOP Talent” dwa razy w tygodniu z podziałem na grupy. 

Cieszy rozwój indywidualny zawodników, to jest dla nas najważniejsze, na to kładziemy ogromny nacisk. W Akademii Lechii Gdańsk zawodnicy mają zapewnione najlepsze możliwe warunki treningowe, które są możliwe do realizacji we współpracy ze szkołą. Pozostaje tylko ciężko trenować i czekać na efekty pracy w postaci kolejnych wychowanków na kolejnych szczeblach wiekowych, a ostatecznie poziomie seniorskimpodsumował trener Grzegorczyk.

Kadra drużyny U-12 Akademii Lechii Gdańsk

 1. JAKUB GÓJSKI
 2. ADAM MASIALSKI
 3. ANTONI GRONKOWSKI
 4. FILIP MICHOWICZ
 5. FILIP OWSIAN
 6. GRACJAN MYŚLICKI
 7. IGOR WAŁĘSA
 8. JACEK ŚLIWIŃSKI
 9. JAN SARNIAK
 10. KACPER GRABOWSKI
 11. KACPER WRONECKI
 12. JAKUB DZIEDZIEJKO
 13. JAKUB FILBRANDT
 14. KUBA KASPEROWICZ
 15. MATEUSZ MICHNA
 16. JAN SZCZOT
 17. ARTEMIUSZ TIOMA
 18. WIKTOR STEFAŃSKI
 19. ALIAKSEI LEIKO
 20. OLEKSANDER KUSHNAROW
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące