12
gru
2022

Drużyna U-15 na półmetku Centralnej Ligi Juniorów i Ligi Regionalnej I PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Należy podkreślić, że drużyna U-15 Akademii Lechii Gdańsk przed sezonem przeszła najgłębszą przebudowę ze wszystkich Biało-Zielonych drużyn. Pozyskano kilkunastu zawodników i potrzebny jest czas oraz cierpliwość, aby ci piłkarze zgrali się ze sobą i zaczęli osiągać pożądane wyniki – w tym wieku i na tym etapie rozwoju sportowego one zaczynają już być istotne.

Przed rozgrywkami ekipę U-15 objął sztab trenerski w następującym składzie:

 Łukasz GAJOWNICZEK– I Trener

Ireneusz RYMARCZYK – II Trener

Piotr KOTLARCZYK – trener przygotowania motorycznego

Marcin KOŚNIK – trener bramkarzy

Dominik SZREDER, Aleksandra ZAPOROWSKA – fizjoterapeuci

O komentarz do zakończonej rundy jesiennej poprosiliśmy trenera Łukasza Gajowniczka:

Przed sezonem do zespołu dołączyło wielu nowych zawodników, tak naprawdę stworzył się całkiem nowy zespół. Potrzeba czasu, aby wszystkie elementy układanki zaczęły do siebie pasować. Bierzemy udział zarówno w rozgrywkach CLJ jak i lokalnych – te drugie traktujemy jako uzupełniające. Chłopcy wykonali tytaniczną pracę w tej rundzie, stale się rozwijając i robiąc postępy. Muszą jednak zrozumieć, że szkolenie jest procesem długofalowym i nic nie zwalnia nas z ciężkiej pracy na co dzień, gdyż cel, którym jest dostarczenie zawodników do pierwszego zespołu jest jeszcze bardzo daleki. Tylko ciężką pracą są w stanie się tam dostać. Nie zapominamy o edukacji i wychowaniu poprzez sport – zawodnicy są uczniami VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 5 oraz I klasy w XXI Liceum Ogólnokształcącym. Pracujemy w ciszy i z pokorą, czekając z niecierpliwością na start kolejnej rundy rozgrywek.

W CLJ drużyna rozegrała 14 meczów. Bilans 4 wygrane – 5 remisów – 5 porażek. Bilans bramkowy 30-23. Rundę jesienną rozgrywek CLJ U-15 zespół zakończył na 5 miejscu. Najwyższe zwycięstwo: 6:1 (Jaguar Gdańsk, AP Reissa Poznań). Najwyższa porażka 1:4 (Lech Poznań).

Natomiast w lidze B2 gr. 2 drużyna rozegrała 11 meczów. Bilans 10 wygranych – 0 remisów – 1 porażka. Bilans bramkowy 71-19.  Rundę jesienną rozgrywek B2 gr. 2 zakończył na 2 miejscu.

Nie odbyły się dwa mecze (jeden mecz ze względu na walkower, jeden mecz ze względu na warunki atmosferyczne został przełożony). Najwyższe zwycięstwo 19:0 (Stoczniowiec Gdańsk). Najwyższa porażka 0:4 (Pokolenia Lechii Gdańsk).

POWOŁANIA DO REPREZENTACJI NARODOWYCH ORAZ WOJEWÓDZKICH

BARTOSZ PIECZKA

Bartosz został powołany do Reprezentacji Polski U15 na zgrupowanie w terminie 6-11.11.2022. Dnia 11 listopada zadebiutował w narodowych barwach w meczu z Irlandią rozgrywając połowę meczu.

KACPER ROGOZ

Kacper jest reprezentantem województwa pomorskiego. Rozegrał trzy mecze między wojewódzkie z kadrą Podlaskiego ZPN, Kujawsko – Pomorskiego ZPN oraz Warmińsko – Mazurskiego ZPN.

OSKAR ŻAKOWIECKI

Oskar jest reprezentantem województwa pomorskiego. Rozegrał trzy mecze między wojewódzkie z kadrą Podlaskiego ZPN, Kujawsko – Pomorskiego ZPN oraz Warmińsko – Mazurskiego ZPN.

KADRA ZESPOŁU U-15 AKADEMII LECHII GDAŃSK

Bramkarze:

 1. Łukasz KOSIAK
 2. Tymon WOJCIECHOWSKI

Zawodnicy z pola:

 1. Marcel BĄCZYŃSKI
 2. Mateusz BĄK
 3. Nikodem BRODNICKI
 4. Nikodem CHYLIŃSKI
 5. Kacper DAWIDOWSKI
 6. Szymon DZIEDZIA
 7. Kacper GRONKE
 8. Jeremi IWANICKI
 9. Tadeusz JAGODZIŃSKI
 10. Adrian KRAJEWSKI
 11. Szymon LEMKE
 12. Alan ŁODOŻYŃSKI
 13. Kornel ŁUKASIAK
 14. Alan MAZURKIEWICZ
 15. Bartosz PIECZKA
 16. Jakub RADTKE
 17. ROGOZ Kacper (rocznik 2009)
 18. Natan SOBIECH
 19. Franciszek SZABOWSKI
 20. Mateusz ŚWIERŻEWSKI
 21. Jan THIEL
 22. Igor TUROWSKI
 23. Wiktor WANKE
 24. Oskar ŻAKOWIECKI (rocznik 2009)
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące