30
mar
2022

Drużyna U-17 wygrała w CLJ z Pogonią Szczecin

To był bardzo zacięty mecz, ostatecznie Biało-Zieloni okazali się lepsi od „Portowców” o bramkę zdobytą po stałym fragmencie gry. 

Rozstrzygnięcie spotkania 4. kolejki grupy B Centralnej Ligi Juniorów U-17 padło w 60. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Brzęk wszedł na tzw. „krótki słupek” i lewą nogą skierował piłkę do siatki.

Zagraliśmy dobre spotkanie z bardzo wymagającym przeciwnikiem – powiedział nam po meczu trener drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk, Marek Zieńczuk. – Myślę, że byliśmy lepsi w tym meczu i stworzyliśmy więcej sytuacji do strzelenia gola od rywala. Cieszymy się ze zwycięstwa i pracujemy dalej, aby nasza gra wyglądała jeszcze lepiej.

Po tym spotkaniu lechiści zajmują drugie miejsce w grupie B CLJ U-17 z siedmioma punktami na koncie. Przed nimi jest tylko Warta Poznań. Kolejny mecz podopieczni trenerów Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego rozegrają w niedzielę o godz. 12 w Opalenicy. Rywalem będzie Akademia Piłkarska Reissa.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Bramka: Brzęk 60’

Skład Lechii: Raciniewski, Brzęk, Nikadon, Rachwał, Bajko, Sołkiewicz, Kardaś, Płotka (78′ Śmiglewski), Adamik. Wójcik (83′ Lemka) Okoniewski (46′ Borkowski).

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące