16
maj
2022

Drużyna U-19 wróciła do Centralnej Ligi Juniorów!

Po wysokiej wygranej z Błękitnymi Stargard, drużyna U-19 Akademii Lechii Gdańsk spełniła przedsezonowy cel i wróciła do CLJ po jednorocznej przerwie. Ogromne brawa!

Już u progu przygotowań do rozgrywek w sezonie 2021/22, trener najstarszej drużyny Akademii Lechii Gdańsk, Grzegorz Grzegorczyk mówił z przekonaniem (link): – Cel zespołowy na najbliższy sezon jest jasny i sprecyzowany – to awans do Centralnej Ligi Juniorów (CLJ). Cele indywidualne to rozwój każdego zawodnika i dostarczenie graczy do pierwszego zespołu.

Nie było to proste zadanie. Najpierw trzeba było zająć pierwsze miejsce w Lidze Wojewódzkiej, potem wygrać baraż o uczestnictwo w Lidze Makroregionalnej, po czym wygrać tę Ligę Makroregionalną, która zrzeszała osiem zespołów z czterech województw – kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Nie obyło się bez zakrętów, ale ostatecznie w przekroju całego sezonu drużyna Akademii Lechii tylko jeden mecz zremisowała (1:1 z Bałtykiem Gdynia w rundzie jesiennej) i jeden przegrała (3:5 z CWZS MUKS Bydgoszcz w rundzie wiosennej), resztę wygrywając. Ostatecznie, już pod wodzą trenera Tomasza Byszko, który przejął drużynę w przerwie zimowej udało się przedsezonowy cel spełnić i po wygranej z Błękitnymi Stargard 6:0, lechiści zapewnili sobie powrót na najwyższy szczebel rozgrywek juniorskich – Centralnej Ligi Juniorów po jednorocznej przerwie.

– Mówiliśmy o tym głośno od początku – chcieliśmy wrócić do CLJ i to się udało. W sobotę chcieliśmy postawić „kropkę nad i”. Dopełniliśmy formalności, w meczu z Błękitnymi drużyna zagrała z dużą determinacją, mieliśmy jeszcze niewykorzystany rzut karny. Awans do Centralnej Ligi Juniorów jest świetną sprawą zarówno dla klubu, jak i zawodników. To będzie kolejne miejsce dla ich rozwoju, część z nich na pewno zasili zespół rezerw, gdzie będą mogli szlifować umiejętności na poziomie piłki seniorskiej – powiedział po decydującym meczu trener Tomasz Byszko.

Drużyna U-19 miała okazję zaprezentować się kibicom Lechii w przerwie meczu Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Fajne wydarzenie i pamiątka dla zespołu i motywacja do dalszej pracy, by w przyszłości zagrać na Polsat Plus Arenie w meczu Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk – Błękitni Stargard 6:0

Bramki: Cieślicki 29’, 37’, Kharyton 45’, Sadło 52’, Mielnik 57’, Paradowski 82’

AUTORZY SUKCESU – POWROTU LECHII DO CLJ U-19

Sztab Szkoleniowy

Tomasz Byszko – I Trener

Mateusz Gliniecki – Asystent Trenera

Mateusz Bucholc – Asystent Trenera

Łukasz Rusinek – Trener Przygotowania Motorycznego

Piotr Opuszewicz – Trener Bramkarzy

Aleksandra Zaporowska – Fizjoterapeuta

Dominik Szreder – Fizjoterapeuta

Eryk Zaborowski – Fizjoterapeuta

Bramkarze

Mikułko Antoni

Arczyński Ignacy

Raciniewski Jakub

Łobaczewski Filip

Turcinavicius Filip

Obrońcy

Duraj Mariusz

Kamiński Julian

Kinder Przemysław

Klessa Oskar

Kowalski Maciej

Matysiak Jan

Paradowski Mateusz

Łabor Adam

Brylowski Bartosz

Brzęk Bartosz

Kurzydłowski Miłosz

Tuleja Radosław

Zagraba Maciej

Bohdanowicz Jakub

Pomocnicy

Grądziel Morgan

Karaban Błażej

Kopiczyński Konrad

Mąka Mateusz

Makiła Ksawier

Pawelec Aleksander

Sołkiewicz Mikołaj

Wójcik Robert

Śmiglewski Mateusz

Synak Mikołaj

Wiewiórski Mateusz

Jakub Cieślicki

Kharyton Volodymyr

Mielnik Amadeusz

Zaręba Oliver

Napastnicy

Tatara Dawid

Borkowski Bartosz

Okoniewski Krystian

Sadło Mateusz

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące