19
sty
2022

Drużyna U14 wznowiła treningi

Drużyna rocznika 2008 Akademii Lechii Gdańsk rozpoczęła kolejny, półroczny makrocykl. W planach m.in. obóz w Zakopanem.

Szczegółowymi testami diagnostycznymi przeprowadzonymi na AWFiS w Gdańsku, drużyna U14 (rocznik 2008) rozpoczęła drugi, półroczny makrocykl pracy w sezonie 2021/22.

– Na tym etapie szkolenia nie występuje coś takiego jak okres przygotowawczy. Pracujemy cały rok tak samo, według długofalowego planu, którego ideą jest stopniowy rozwój zawodników poprzez nabywanie przez nich nowych umiejętności. Przygotowujemy zawodników na wyzwania, których jestem pewien, że nie zabraknie w przyszłości bliższej i dalszej – mówi nam trener drużyny U14 Akademii Lechii Gdańsk, Michał Połomski.

– Okres pomiędzy styczniem a marcem jest dla nas możliwością toczenia rywalizacji z zespołami z którymi nie mamy możliwości potykać się w rozgrywkach ligowych. Poprzeczka dla zawodników idzie o stopień wyżej. Wiemy co chcemy osiągnąć w procesie treningowym w najbliższych miesiącach i na jaki poziom wprowadzić chłopców – skomentował trener Połomski, któremu nadal jako asystent pomagać będzie trenera Sebastian Drażba.

Jesienią dwóch zawodników drużyny U14 zostało na stałe przesuniętych do starszej kategorii wiekowej, w drużynie Akademii Lechii Gdańsk, która występuje w CLJ U15. Ta ścieżka jest nadal otwarta.

– Chcemy dać też szanse kolejnym zawodnikom sprawdzenia się w zespole CLJ U15 aby jeszcze bardziej zoptymalizować ścieżkę rozwoju dla wyróżniających się jednostek – wyjaśnia szkoleniowiec zespołu Akademii U14.

W okresie, który przygotowuje nas do okresu startowego (rozgrywek ligowych) rozegramy mecze kontrolne z następującymi rywalami:

• Olimpia Elbląg

• MUKS CWZS Bydgoszcz

• Jaguar Gdańsk / Tucholanka Tuchola (Trójmecz)

• Wisła Płock / PSV Łódź (Trójmecz)

• Concordia Elbląg

• Sparingi na zgrupowaniu w Zakopanem (19.02-26.02.2022)

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące