17
gru
2021

Drużyna U17 na półmetku rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów!

Drużyna Akademii Lechii Gdańsk U17 jest prowadzona przez trenerski tercet: Marek Zieńczuk jako pierwszy trener, Artur Kosznicki jest jego asystentem, a Mateusz Bąk trenerem bramkarzy.

Nasz zespół występuje w Centralnej Lidze Juniorów CLJ U17 w grupie B, na półmetku rozgrywek plasuje się na trzecim miejscu w ośmiozespołowej stawce, ustępując jedynie poznańskich drużynom Lecha i Warty. W 14 meczach Biało-Zieloni zgromadzili 22 punkty, grając bardzo bezkompromisowo – zanotowali siedem wygranych, sześć przegranych i zaledwie jeden remis. Stosunek bramek to 33:30.

– Zagraliśmy wiele bardzo dobrych spotkań, w których staraliśmy się pokazać ofensywny i skuteczny pomysł na grę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy i postępów jakie robią zawodnicy. Myślę że w niedalekiej przyszłości nasi zawodnicy mają szansę zaistnieć w pierwszym zespole, oczywiście przy odpowiedniej pracy na treningu i determinacji w dążeniu do celu – zaznaczył trener Marek Zieńczuk.

Dobra praca naszej drużyny oraz sztabu trenerskiego zaowocowała powołaniami do reprezentacji Polski. Na jesień w meczach Biało-Czerwonych regularnie grał obrońca Akademii Lechii, Miłosz Kurzydłowski. Występy zaliczył również napastnik Bartosz Borkowski. Wielkie brawa!

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy