29
lis
2021

Drużyna U18 Akademii Lechii Gdańsk zagra na wiosnę w lidze makroregionalnej

Po dramatycznym meczu Lechia pokonuje Jantar Ustka 4-3 i wypełnia cel minimum na ten sezon.

Horrorem uraczyli nas wczoraj piłkarze pierwszej drużyny Lechii Gdańsk, dziś w ich ślady poszli młodsi koledzy z drużyny U18. W pierwszym meczu barażowym o udział w lidze makroregionalnej na wiosnę (walka będzie toczyła się o awans do Centralnej Ligi Juniorów) drużyna U18 Akademii Lechii Gdańsk pokonała Jantar Ustka 1-0 na wyjeździe po bramce Jakuba Cieślickiego w 90. minucie. Rewanż rozegrany na stadionie w Gdańsku w żadnym wypadku nie był  formalnością. Już w 27. minucie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie i w tym momencie oni byli bliżej awansu do makroregionu.

Bramka zdobyty przez Amadeusza Mielnika jeszcze w pierwszej połowie dała lechistom nadzieję. Po przerwie Biało-Zieloni poszli za ciosem zdobywając dwa gole po strzałach Jakuba Cieślickiego i Mateusza Sadło. W 90. minucie Jantar wyrównał na 3-3, następna bramka dałaby awans gościom. Na szczęście zaraz po tej bramce zwycięskiego gola zdobył Mielnik i wielki kamień z serca spadł z ser naszej drużynie.